Wyposażenie wnętrza swojego domu czy mieszkania to jedna z istotnych spraw, by do domu wracało się chętnie i dobrze się w nim wypoczywało. Można urządzać swoje wnętrza samemu lub wynająć specjalnego architekta wnętrz. Warto przeanalizować, które rozwiązanie będzie lepsze.

Lustra pokazują prawdę

Lustro w łazienceLustro jest gładką powierzchnia, która odbija światło, co sprawia że odbijają się w nim przedmioty stojące przed nim. Lustra stanowią jeden z najistotniejszych przedmiotów, które powinny znaleźć się w domu. Dzięki nim każdy domownik może się przeglądać i sprawdzić jak wygląda. Lustra również często w wystroju wnętrz maja charakter estetyczny. Potrafią optycznie powiększyć małe pomieszczenie. Należy pamiętać by lustro pasowało do charakteru wnętrza i nie tylko jego rama, ale również jego kształt. Jeśli lustro ma być powieszone w miejscu, gdzie jest narażone na stłuczenie, to warto kupi takie z folią ochroną. Lustra montuje się:

  • specjalnym klejem lub taśmami,
  • na kółkach rozporowych,
  • na zawiesiach

Według przesądów luster nie można wieszać naprzeciwko drzwi i w sypialniach, podobno wtedy energia zostaje odbita i ucieka z domu. Lustra wieszane w jadalni i odbijające stół pomnażają bogactwa domowników.

Kabina prysznicowa czy wanna?

Kabina prysznicowaWystrój, szczególne małych łazienek to nie mały kłopot. Jeśli chodzi o małe łazienki to polecane są kabiny prysznicowe. Popularnością cieszą się kabiny bez typowego brodzika. Montaż takiego prysznica bywa trudny, ponieważ trzeba ukryć w podłodze rury odpływowe. Inny sposób na montaż takiego prysznica to montaż syfonu z odpływem w ścianie stelaża. Taki sposób również jest dobry na optyczne powiększenie łazienki, szczególnie, że często stosowana jest szklana ścianka odgradzająca prysznic od reszty łazienki. Kąpiel w wannie jest jednym ze znanych metod odpoczynku i odstresowania się. Wielkość wanny zależy przede wszystkim od wielkości łazienki i miejsca jakie mamy na nią przeznaczone. Rynek również oferuje różne kształty wanien. Mogą być prostokątne, asymetryczne, narożne oraz nietypowe, czasem nawet produkowane na zamówienie. Wanna może mieć oprócz do kąpieli zastosowanie jak wanna do prania, wystarczy wtedy małą wanienka, ale im większa mamy wannę tym większą suszarkę możemy nad nią powiesić, tak by wykorzystać wannę do zbierania oraz odprowadzania wody ściekającej z ubrań. Wannę można połączyć z prysznicem, tylko należy pamiętać o zabezpieczeniu go, by nie zalewać wodą łazienki. Niektóre wanny swoim kształtem są dopasowane do kąpieli wspólnej, syfon w tym przypadku jest pośrodku, taka wanna jest dłuższa i szersza niż standardowa. Wanny mogą posiadać systemy do hydromasażu: systemy powietrzna, systemy wodne oraz systemy wodnopowietrzne. Takie wanny oprócz możliwości relaksu, są lecznicze. Takie systemy mogą być sterowane elektronicznie lub pneumatycznie. Takie wanny mogą zawierać systemy podgrzania wody oraz podświetlenia.

Gdzie kupować dekoracje do domu?

Stylowe wnętrze domuDekoracje w domu sprawiają, że wnętrza staje się cieplejsze, przytulniejsze. To jakie one będą i w jakim stylu zależy od preferencji i gustu właścicieli domu. Istnieje wiele sklepów, w których można kupować dekoracje, zaczynając do sieciówek, i kończąc na gustownych galeriach. Dekoracje do domu w sklepie internetowym również można kupić. Takie sklepy zajmują się aranżacją, wystrojem oraz wyposażeniem wnętrz. W sklepach internetowych można znaleźć nowatorskie i niespotykane rozwiązania dekoracyjne do domu takie jak np. tapety, pościele, obrazy, tekstylia. W takich sklepach można spotkać elementy wystroju w różnych stylach w jednym miejscu, dlatego są one lepsze od tradycyjnych sklepów, które zazwyczaj specjalizują się w określonym stylu

Dekorowanie lampami w stylu prowansalskim.

Lampa w pokojuLampa jest urządzeniem wytwarzającym światło. Oprócz emisji światła i oświetlania pomieszczeń lampy maja charakter dekoracyjny. Odpowiednio dobrana lampa na pewno sprawi, ze wnętrze się ociepli. Lampy w stylu prowansalskim na pewno sprawią, że wnętrze zyska charakteru. Całe wnętrza w tym stylu wymagają specjalnej dbałości o detale dekoracyjne. Wystrój ma nawiązywać do charakteru wiejskiego dawnych francuskich miasteczek. W stylu prowansalskim stosuje się duże ilości koloru biegłego i szarego, oraz takie, które są zbliżone do natury. Lampy w stylu prowansalskim wykonywane są z drewna malowanego na biało oraz z płóciennych tkanin. Naturalne wnętrza w tym stylu potrzebują nastrojowego oświetlenia.


 

Inne wartościowe źródła wiedzy na ten temat:

  • Projekt Glass – strona firmy ze Szczecina oferującej kabiny prysznicowe i lustra
  • Domosfera.pl – serwis internetowy poświęcony tematyce aranżacji wnętrz
  • Bibelots Boutique – sklep internetowy z szeroką ofertą luster dekoracyjnych i lamp

 

Podsumowanie

Wystrój wnętrz jest ważnym elementem budowy swojego domu lub kupna mieszkania. Należy dobrać dekoracje tak, by miło zawsze się wracało do domu. Jest to decyzja długookresowa, więc warto dokładnie przemyśleć naszą koncepcje i dobrać odpowiednie elementy wystroju.