O ile niemal wszyscy kojarzą oleje konopne z CBD, o tyle nie do końca wiedzą, czym są oleje CBG, często je ze sobą myląc. Tymczasem CBG to nic innego, jak kannabigerol i znajdziemy go, podobnie jak CBD, wyłącznie w konopiach.

Oleje konopne z kannabigerolem

olejek CBGKannabigerol jest substancją rzadką, bo przejściową i w większości szczepów konopi znajdziemy go w ilości nie większej od jednego procenta. Oleje CBG nie mają działania psychoaktywnego ani uzależniającego, gdyż zawierają jedynie śladowe ilości THC. Co ciekawe, CBG jest tak naprawdę pierwszym fitokannabinoidem, który powstaje w konopiach w miarę ich wzrostu i dojrzewania, jest więc niejako pewnego rodzaju komórką macierzystą wszystkich konopi. Olejek CBG posiada właściwości stymulujące wzrost kości, ale także jest naturalnym antydepresantem wykorzystywanym w leczeniu chorób i zaburzeń psychicznych. Jednakże najnowsze badania nad kannabigerolem wskazują także na wiele innych zastosowań. Olej CBG jest mniej więcej w takiej samej cenie, jak ten, który zawiera CBD, czyli znajdziemy taki za kilkadziesiąt, ale również za kilkaset złotych. Wszystko jest bowiem zależne od tego, ile CBG posiada dany wyrób. Przyjmowanie oleju jest bardzo ekonomiczne, albowiem ogranicza się do kilku kropli na dobę. Warto mieć na uwadze, że kannabigerol powinien być stosowany systematycznie i przez określony czas, albowiem w przeciwnym razie terapia może z jego wykorzystaniem może okazać się nieskuteczna. Pamiętajmy również, by olej przechowywać zgodnie z instrukcją.

Produkty konopne z CBD i CBG są bardzo wrażliwe na światło oraz ciepło, toteż należy mieć na względzie, że trzeba je przechowywać z dala od ich źródła, najlepiej w miejscach ciemnych i suchych. W innym wypadku olej bardzo szybko może się zepsuć i stracić swoje właściwości lecznicze.