Nie każde dziecko lubi jeździć na rowerze, jednak zdecydowana większość wręcz to uwielbia. Toteż zakup roweru, jako prezentu dla dziecka, zawsze jest dobrym pomysłem, szczególnie, gdy decydujemy się na zakup modelu z wyższej półki cenowej. 

Sportowy Level Replica od Krossa 

kross level replica proDzieci lubią rowery, które wyglądają efektownie i wyróżniają się na tle tych, które posiadają ich rówieśnicy. W przypadku modelu Level Replica Pro mamy ten efekt jak w banku. Bowiem ma on bardzo efektowne malowanie i nieszablonową geometrię ramy. Jednak nie tylko design jest jego siłą, ale przede wszystkim parametry techniczne, osprzęt i udogodnienia. W Kross Level Replica Pro bazą konstrukcji jest odpowiednio sztywna rama, wykonana ze specjalnego, ultralekkiego stopu aluminium, który jednocześnie jest niezwykle wytrzymały. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania Replica Pro waży nieco ponad jedenaście kilogramów, co jak na rower z ramą w rozmiarze piętnastu cali jest naprawdę niską wartością. Warto też wspomnieć o amortyzatorze z 75-milimetrowym skokiem, dzięki czemu pokonywanie wybojów i nierówności będzie niemal nieodczuwalne. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to zadbają o nie hydrauliczne hamulce tarczowe, które sprawdza się w każdych warunkach terenowych i atmosferycznych. Replica Pro jest przeznaczona dla nieco bardziej usportowionych dzieci, których pasją jest jazda na rowerze. Jest nie tylko doskonałym pojazdem do codziennych treningów, ale może mieć duży wpływ na podniesienie umiejętności. 

Level Replica jest pojazdem dla bardziej wymagających dzieciaków, dla których zwykła jazda po ścieżkach rowerowych to raczej mało atrakcyjne zajęcie. Ten model zapewnia dziecku bezpieczeństwo, ale pamiętajmy, że nawet najlepsi mają wypadki więc zadbajmy także o zakup kasku oraz kompletu ochraniaczy.