Remont w domu wiąże się z zaaranżowaniem każdego z pomieszczeń. Szczególnie dużo czasu w pracach remontowych oraz aranżacji zajmuje łazienka. Jest to pomieszczenie, które powinno nie tylko pięknie się prezentować, ale być także praktyczne i odpowiednio napowietrzone. Obecnie duży nacisk kładzie się na umeblowanie łazienki. Można to zrobić za pomocą szafek, szuflad oraz blatów.

Praktyczność popularnych szafek podumywalkowych do łazienki

szafki łazienkowe podumywalkoweDziś odchodzi się już od umywalek wiszących na rzecz opierającej się na szafce funkcjonalnej ceramiki łazienkowej. Najbardziej popularnymi od kilku lat są szafki łazienkowe podumywalkowe, których pojemność i niewielkie rozmiary sprawiają, że mogą idealnie wkomponować się w każdą przestrzeń, nawet tą najmniejszą. Szafka zazwyczaj posiada w środku półkę, na której schowamy środki czystości lub przybory toaletowe, aby nie przeszkadzały w poruszaniu się po pomieszczeniu oraz nie psuły estetyki wnętrza. Szafka pod umywalkę najczęściej jest w kolorze bieli. Jednak obecnie producenci chcąc zainteresować potencjalnych klientów swoi asortymentem tworzą różnokolorowe kompozycje do zabudowy wnętrz. Mogą to być meble w kolorach np. czerni lub brązu. Szczególnie popularne w ostatnim czasie są wybarwienia w kolorach drewna wenge lub tekowego. Pierwsze z nich doskonale nadadzą się do stylów nowoczesnych, natomiast drugie sprawdzą się w aranżacjach klasycznych np. w stylu kolonialnym.

Niezależnie od zastosowanego w aranżacji stylu, ważne jest, aby nasze meble były przede wszystkim pojemne, ale jednocześnie nie zajmowały dużo miejsca. Idealna do tego jest szafka pod umywalkę, która zakrywa rury prowadzące do kanalizacji, a jednocześnie jest praktycznym schowkiem do przechowywania niezbędnych artykułów do czyszczenia.