Jako fotograf biznesowy spodziewałem się, że sesje zdjęciowe, za które będę odpowiedzialny będą wyglądały zupełnie inaczej, niż te, za które miałem okazję odpowiadać ostatnio. Miałem niezbędny sprzęt. Odhaczyłem sobie także na mojej liście do zrobienia przed rozpoczęciem profesjonalnej kariery zawodowej odpowiednie kursy i kontakty z fotografami.

Fotografia i filmy dla klientów

fotografia i filmowanieMożna powiedzieć, że czułem się bardzo dobrze i na pewno jako fotograf biznesowy i korporacyjny będę sprawdzał się bardzo dobrze. Przede wszystkim zamierzałem skupić się na tym, aby zdjęcia, które wykonam czymś się różniły od zdjęć oferowanych przez konkurencję. Fotografia i filmowanie są ze sobą połączone. Było to dla mnie niezwykle istotne, gdyż w przeciwnym przypadku musiałbym zadowolić się byciem standardowym fotografem, który robi robi dokładnie takie same ujęcia, jak inni. Nie chciałem tego. Fotograf biznesowy na pewno ma o wiele trudniejsze zadanie z tego względu, że są to zdjęcia formalne, które wymagają większych przygotowań. Przede wszystkim miałem już sprzęt – lampy, obiektywy i inne, pomocne na pewno przy wykonywaniu takiej pracy w tym charakterze. Fotograf biznesowy jak widzicie to osoba, która będzie miała przed sobą ważne zadanie. Chodzi przede wszystkim o to, aby wykonywać pracę jak najlepiej. Pamiętam, że przed pierwszymi zleceniami zawsze sprawdzałem wszystko nie dwa razy, ale nawet kilkanaście, aby nic mi nie umknęło. W końcu na tym polega bycie profesjonalistą w branży i dobrze o tym wiedziałem.

Chciałem przede wszystkim, aby moje zdjęcia dobrze prezentowały się na stronach internetowych, w folderach reklamowych, czy w ulotkach. Jest wiele miejsc, gdzie można takie zdjęcia wykorzystywać i ja zdawałem sobie z tego sprawę bardzo dobrze. Dodam, że zainteresowanie jest ogromne.