Nowe rozwiązania technologiczne przenikają coraz bardziej do życia współczesnych ludzi, wypierając przy tym starsze rozwiązania, które już nie spełniają oczekiwań. Dzieje się tak w każdej dziedzinie życia, pismo ręczne ustępuje miejsca komputerowemu, książki zamienione są na nowoczesne nośniki danych, a klasyczne albumy wymienione zostały na nowsze sposoby zapisu i utrwalania zdjęć. Jak te zmiany wpływają na życie, oczekiwanie i usługi świadczone na gospodarkę? Za przykład może posłużyć fotografia ślubna, która w ostatnich czasach przeszła duże przemiany.

Fotografia ślubna – nowe trendy

fotografia ślubnaJeszcze do niedawna fotografia ślubna kojarzona była głównie z fotografią studyjną. Obecnie od zdjęć studyjnych odchodzi się nas rzecz sesji plenerowych, albo szczególnie modnego w ostatnich czasach reportażu ślubnego. Metoda ta polega na tym, że fotograf dokumentuje i upamiętnia wszystkie chwile pary młodej w dniu zaślubin. To znaczy, że towarzyszy im od samego rana: w trakcie wizyty u kosmetyczki, fryzjera, w trakcie błogosławieństwa w domu, w kościele i podczas całej zabawy. Zdjęcia wykonane w taki sposób, w różnych momentach, pozwalają na uzyskanie fotografii naturalnych, na których widać wszystkie emocje małżonków i ich gości. Dobry fotograf wykonując reportaż ślubny uchwyci to co nie uchwytne – radość, chwile wzruszenia i wszechobecną miłość. Takie zdjęcia to niezapomniana pamiątka na całe życie.

Zdjęcia ślubne i ich forma

filmy ślubneDawniej zamawiając zdjęcia ślubne nie było nad czym się zastanawiać. Odbierało się wydruki z wyznaczoną przez siebie ilością odbitek i właściwie było to wszystko. Później weszła możliwość dokonania wyboru pomiędzy zdjęciami czarno-białymi a kolorowymi. Dziś dostępnych wariantów mamy zdecydowanie więcej. Wybrać możemy nie tylko pomiędzy różnymi wariantami zdjęć drukowanych, ale możemy zdecydować się również na całkowicie inną formę. Zamówić można:

  • cyfrowy album
  • fotoksiążki
  • pokazy slajdów
  • zdjęcia utrwalone na przenośnych nośnikach
  • specjalne galerie w formie podziękowania dla gości

Oferta dzisiejszych studiów fotograficznych jest bardzo bogata i stara się ona dostosować do potrzeb swoich klientów. Nowe formaty zdjęć sprawiają, że można je w łatwy sposób udostępniać swoim gościom, a także znajomym, którzy nie byli obecni na uroczystości.

Film ślubny – płyta DVD, nadruk na DVD i tłoczenie DVD

nadruk na dvdNie tylko fotografia ślubna uległa zmianie, ale również filmy ślubne przybrały nową formę. Obecnie praktycznie wszystkie nagrania z ślubnych uroczystości zamawiane są na nowoczesnych nośnikach jakimi są płyty DVD. Do zamówienia wykonania samego filmu i zamieszczenia go na nośniku zazwyczaj dołączone jest również zamówienie na specjalny druk na płycie, który ma być czymś w rodzaju okładki i stanowić o jej unikatowości. Druk ten wykonany może być rożną techniką:

  • offset
  • sitodruk
  • cyfrowy

Wszystkie te metody gwarantują dużą trwałość wykonanego druku, jednak różnią się pewnymi szczegółami. Nadruki wykonane w technice offsetowej dają najlepsze rezultaty jeśli chodzi o dużą ilość detali w zamieszczanym obrazie, natomiast druk cyfrowy ma równie dobrą jakość, jednak jest on opłacalny jedynie przy małych nakładach. Sitodruk natomiast obecnie stosuje się głównie przy projektach w kolorach Pantone. Sam obraz natomiast zwykle stanowi jakieś zdjęcie wykonane w takcie uroczystości czy sesji zdjęciowej. Prze dużym zamówieniu opłacalne może się okazać wykonanie płyt na zlecenie, jeśli na przykład chcemy by stanowiły one pamiątkę ślubną dla wszystkich gości. Wybór odpowiedniego nośnika, a także jego oprawy uwarunkowany jest przede wszystkim nakładem jaki zamierzamy zlecić.


Więcej faktów z branży fotograficznej:


Podsumowując:

Dzisiejsza technika dała wiele nowych możliwości dla branży filmów i fotografii ślubnej. Wprowadziła nowe rozwiązania i warianty dobrze znanych i klasycznych form tych usług sprawiając, że dziś każdy może znaleźć rozwiązanie, które najlepiej pasuje do jego potrzeb i gustu. Wszystko to sprawia, że branża ta zaczęła się niezwykle prężnie rozwijać, a zapotrzebowanie na usługi fotografów i kamerzystów specjalizujących się w przygotowywaniu ślubnych pamiątek jest większe, niż można by się tego spodziewać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *