Fartuchy fizelinowe  odnajdują zastosowanie w wielu branżach. Co sprawia, że są one tak popularne? Szczególnie branża medyczna docenia ich cenne właściwości. W jakich jeszcze zawodach sprawdzają się? Czym jest materiał wykorzystywany do ich produkcji? Jakie posiada właściwości?

Zastosowanie fartuchów fizelinowych

fartuch fizelinowyFizelina to włóknina polipropylenowa  o wielu właściwościach. Odzież z niej wykonana jest antystatyczna. Zaletą jest również brak obecności składników takich jak wiskoza czy też celuloza. Co sprawia, że odnajduje tak szerokie zastosowanie w branży medycznej? Przede wszystkim fartuch fizelinowy znacząco zmniejsza ryzyko przenoszenia bakterii i innych mikroorganizmów. Należy jednak pamiętać, że jest to odzież jednorazowa. Po wykonanej pracy należy zdjąć fartuch i wyrzucić. Należy unikać ponownego zakładania go na siebie. Jak łatwo się domyślić, taka praktyka bowiem całkowicie eliminuje wszystkie właściwości i zalety fizeliny. Z materiału tego produkowane są nie tylko fartuchy, ale również maski medyczne, czepki, bluzy, ochraniacze na buty, a nawet spodnie chirurgiczne. Zakłady opieki medycznej to nie jedyne miejsca, gdzie fartuchy fizelinowe odnajdują swoje zastosowanie. Sprawdzają się one również w zakładach produkcyjnych, masarniach czy sklepach rybnych. Jednym słowem wszędzie tam – gdzie konieczne jest wykorzystanie odpowiednich zabezpieczeń. Przed czym zabezpieczają? Przede wszystkim przed rozprzestrzenianiem się bakterii zarówno na innych ludzi jak i na produkty spożywcze – w zależności od miejsca stosowania.

Mimo że fizelina jest tkaniną niezwykle lekką, wykazuje się również dużą wytrzymałością. W zależności od elementu jaki zostanie z niej wyprodukowany, wykorzystuje się tkaninę fizelinową o różnej gramaturze.