Wielorazowe pieuchowanie dzieci może przysporzyć wiele kłopotów i zmartwień. Czy będą one tak samo dobre jak zwykłe, jednorazowe pampersy? Dla każdego rodzica ważne jest, by zachować komfort dziecka. Wielorazowe pieluszki są wykonane z naturalnych materiałów, które są chłonne i mogą spełniać różne wymagania. Jak zacząć przygodę z wielorazowymi pieluchami?

Niezbędne produkty przy wielopielo

formowanka na nocŚwieżo upieczeni rodzice na pewno zastanawiają się, czy wielorazowe zestawy pieluch nie są chwytem marketingowym, mającym naciągnąć nieświadomych konsumentów do wydania niemałej sumy pieniędzy. W przeliczeniu wydatków z całego okresu, kiedy dziecko potrzebuje pieluch (od narodzin do około 3 roku życia) dokładnie widać, że wielorazowe pieluchowanie jest bardziej opłacalne. Jest też bardziej ekologiczne. W zestaw wielopielo wchodzą takie produkty jak gatki, zwane też pieluszkami z kieszonką, otulacze oraz wkłady, czyli formowanki. Formowanka na noc powinna spełniać swoje funkcje w stu procentach, czyli być przede wszystkim chłonna. Zapewnienie uczucia suchości jest kwestią priorytetową, gdy chcemy przespać całą noc bez konieczności wymiany pieluchy. Formowanki są zrobione z kilku materiałów i każdy spełnia inne zadanie. Na okres letni i wiosenny formowanki powinny być przewiewne i chłodzące. Wiele producentów oferuje formowanki wykonane z bambusa, a właściwie z atłasu bambusowego, i jest to świetne rozwiązanie dla każdego dziecka, zmagającego się z problemami skórnymi już od narodzin.

Produkty niezbędne przy wielorazowym pieluchowaniu to zaledwie kilka rzeczy, w które trzeba zaopatrzyć się w większych ilościach. Całe zestawy są już łatwo dostępne w wielu sklepach, bowiem idea ekologicznych pieluch jest na topie i nie wygląda na to, by miało to się zmienić.