Od kiedy bardzo dynamicznie zaczęła rozwijać się grafika 3D to zaczęły pojawiać się ciekawe możliwości związane ze stosowaniem tej grafiki. Z biegiem lat zaczęły powstawać pierwsze drukarki 3D i na chwilę obecną już każdy z nas może sobie taką drukarkę zakupić. Najtańsze wersje drukarek to wydatek rzędu kilkuset złotych. Pamiętajmy jednak o tym, że musimy również zadbać o kupno odpowiednich materiałów eksploatacyjnych.

Sprawdzone filamenty do drukarek

filamenty do drukarkiZanim zdecydują się Państwo na kupno jakiegoś konkretnego filamentu do drukarki 3D warto najpierw zastanowić się jakie modele zamierzamy drukować. Na chwilę obecną w sklepach z filamentami znaleźć możemy dwa rodzaje. Pierwszy z nich to filamenty do drukarki wykonane z ABS. Ten rodzaj filamentów jest dość drogi ale wyróżnia się doskonałą jakością. Koszt takiego materiału eksploatacyjnego to kilkaset złotych ale ten materiał  z pewnością na nie zawiedzie. Filamenty ABS stosuje się głównie do drukowania elementów charakteryzujących się bardzo dużą odpornością mechaniczną. Dodatkowo produkty wydrukowane na drukarkach 3D z użyciem filamentów ABS są bardzo odporne na wysoką temperaturę. Jeśli jednak chcemy wytwarzać produkty, które nie muszą takich właściwości posiadać to możemy zakupić filamenty PLA. Materiał ten wprost stworzony jest do wydruków konceptowych. Używa się go więc do tworzenia bardzo prostych wydruków takich jak zabawki czy też różnego typu figurki.

Ogólnie rzecz biorąc drukowanie na drukarkach 3D z każdym rokiem zaczyna być coraz bardziej popularne. Inwestowanie w biznes związany z drukiem trójwymiarowym może być więc naprawdę bardzo dobrym pomysłem, który zaowocuje dużymi zyskami. Budżetowe wersje drukarek 3D możemy zakupić w sklepach internetowych już za około 700zł.