Metalowe garaże tymczasowe były dość często spotykane, zwłaszcza u nas na osiedlu, gdzie domy dopiero były wykańczane, a posesje budowane. Nie było to jednak rozwiązanie które uważałbym za atrakcyjne, gdyż takie garaże nie były w żadnym momencie estetyczne, i na ogół bywały konstrukcjami tymczasowymi, rozbieranymi gdy nie były potrzebne.

Wiaty samochodowe z drewnianymi ścianami

drewniana wiata na samochód Od kilku sąsiadów dowiedziałem się jednak, iż wielu producentów garaży ma w ofercie również wiaty, budowane na stalowym szkielecie, na którym osadzane były drewniane ściany. Był to szybki i skuteczny sposób stworzenia stałego garażu lub nawet przybudówki na posesji, bez konieczności angażowania pracowników budowlanych. Owe wiaty były bardzo łatwe do złożenia, i całkowicie modularne. Mogły służyć więc wyłącznie jako garaż na samochód osobowy, ale również jako warsztat czy magazyn. Co więcej, drewniana wiata na samochód znacznie lepiej prezentowała się na posesji niż warianty aluminiowe, więc mogła zostać stałą częścią zabudowań, a w razie potrzeby jej rozbudowa była prosta i szybka. Wiaty posiadały możliwość szybkiej wymiany ścian, które sprzedawane były w bardzo dużej ilości odmian. Ściany posiadające okna czy dodatkowe wejścia należały do szczególnie poszukiwanych wariantów, choć w sprzedaży były również moduły posiadające wbudowane klimatyzatory, lub też gniazda zasilania, podłączane do głównej sieci elektrycznej na posesji.

Stworzenie warsztatu mającego dostęp do stałego źródła zasilania było więc kwestią zakupu odpowiedniego wariantu ścian zewnętrznych i ich podłączenia do infrastruktury. Wszystkie te prace można było wykonać zaledwie w jeden dzień, i nie wymagały one żadnych specjalistycznych narzędzi, czy nadmiernego nakładu pracy podczas montażu.