Nie jest prosto wybrać odpowiedni prezent dla dziecka, znajdującego się w przedziale od dwóch do czterech lat. Jest tak, ponieważ w tym wieku, każde dziecko szuka intensywnych bodźców, a zabawki są rzucane w kąt po bardzo krótkim czasie.

Akumulatorowy motorek dla dzieci

motorki na akumulator dla dzieciJednym z najlepszych pomysłów na prezent, dla dzieci w tym wieku, są pojazdy akumulatorowe. Nie będziemy jednak dziś mówić o samochodach, gdyż jest to temat, w którym do dodania nie ma wiele. O wiele lepszym tematem są bowiem motorki na akumulator dla dzieci, albowiem mogą dostarczyć jeszcze więcej frajdy. Przede wszystkim dlatego, że nieco przypominają rower, przy tym są bardziej zwrotne, a ich obsługa jest bezproblemowa. Gdy dziecko ma rowerek, dużo łatwiej będzie mu się przesiąść właśnie na motorek, a dodatkową zaletą jest fakt, że można korzystać z tych samych automatyzmów behawioralnych. Ten pojazd doskonale sprawdza się na każdej nawierzchni więc można go spokojnie wziąć na spacer. Trzeba też podkreślić iż motorki są dużo lżejsze od samochodów, przez co dużo łatwiej je przenosić, co na pewno okaże się konieczne przy niejednym spacerze. Motorki akumulatorowe możemy kupić już za około dwieście pięćdziesiąt – trzysta pięćdziesiąt złotych, podczas, gdy najtańsze auta, to wydatek około pięciuset złotych. Jak widać, różnica w cenie jest dość duża, nie ma się zatem czemu dziwić, że rodzice coraz częściej stawiają właśnie na motory. Największy wybór tego rodzaju znajdziemy oczywiście w internecie i tam też są najtańsze.

Motorek elektryczny to w pewnym sensie mało zaawansowany quad, czyli pojazd, gdzie środek ciężkości umieszczony jest optymalnie, by zminimalizować ryzyko wypadnięcia do minimum. Jednakże quad posiada cztery koła, a motorek trzy, dzięki czemu jest dużo bardziej zwrotny.