Muzyka weselna jest bardzo zróżnicowana. Decydując się na konkretny rodzaj i na konkretnych wykonawców, warto uwzględnić zarówno predyspozycje gości, jak i swoje własne upodobania. Okazuje się bowiem, że nie każda muzyka każdemu odpowiada, które zatem rozwiązanie jest najlepsze dla poszczególnych osób?

Oprawa muzyczna – na co zwracać uwagę?

zespół na wesele wrocławZanim zajmiemy się rozważaniem nad tym, jaki rodzaj oprawy muzycznej jest najlepszy dla określonych osób, warto wspomnieć kilka zasad odnośnie dobierania wykonawców muzycznych tak ogólnie. Bez względu na to, na kogo się decydujemy, w pierwszej kolejności zawsze należy dokładnie zapoznać się z portfolio danej grupy, następnie umówić się na sesję próbną, by przekonać się rzeczywiście, na jakim poziomie jest wykonywana przez nich muzyka. Ostatnim elementem jest sporządzenie umowy i ustalenie indywidualnych zasad. Koniecznie należy określić takie rzeczy jak:

  • ilość i długość przerw
  • możliwość i ilość spożywania alkoholu przez wykonawców
  • zastrzeżenie, że nie ma opcji grania z playbacku
  • określenie jaka muzyka ma być grana w trakcie pierwszego tańca, podziękowań, etc.
  • czy mają się odbyć oczepiny i zabawy, a jeśli tak to jakie

Przywiązani do tradycji – zespół na wesele

Osoby mocno przywiązane do tradycji i przykładające dużą wagę do kultury polskiej powinny zdecydować się na wybór klasycznego rozwiązania, jakim jest zespół na wesele. W polskiej świadomości przyjęło się utożsamiać wesele z huczną, nieco rubaszną zabawą do białego rana, która obowiązkowo opatrzona jest różnego rodzaju przyśpiewkami i zabawami. Tego typu oprawę gwarantują weselni wykonawcy, w których repertuarze znajdują się głównie przeboje disco polo i biesiadne utwory, które idealnie oddają istotę tradycyjnego polskiego wesela, gdzie goście mogą nie tylko się bawić, ale i przyśpiewywać swoje ulubione kawałki. Dodatkowo, jest to najlepsze rozwiązanie dla narzeczonych, u których główny odsetek gości to osoby starsze, ponieważ mogłyby one nie zaakceptować nowocześniejszych rozwiązań i nie odnaleźć się przy takiej muzyce.

Dla nowoczesnych – DJ na wesele

dj na wesele krakówDJ na wesele to bardzo atrakcyjnie cenowo rozwiązanie. Jego honorarium jest zwykle trzykrotnie niższe niż typowego zespołu, jednak jest to dobry wybór tylko dla pewnej grupy osób. Z wyboru DJ-a będą zadowolone przede wszystkim młode osoby, ceniące sobie nowoczesność, co więcej, goście zaproszeni na taką uroczystość powinni być młodzi. Zabawa przy współczesnych hitach mogłaby nie przypaść do gustu osobom starszym i co za tym idzie, nie mogłyby się one dobrze bawić. Rozwiązanie to sprawdzi się wśród osób, które chcą odejść od tradycji, zrezygnować z różnych przyśpiewek, oczepin i zabaw na rzecz samej nowoczesnej muzyki i tańców. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że osoby decydujące się na nie mogą dowolnie dobrać repertuar muzyczny i mają pewność co do jakości granych utworów. Jednak często zdarza się, że goście nie są zachwyceni takim wyborem, dlatego warto się zastanowić czy wszyscy będą chcieli się bawić przy takiej muzyce i czy ta oprawa będzie wszystkim odpowiadać.

Kompromis pomiędzy nowoczesnością i tradycją – cover band

zespół muzyczny wrocławZespoły coverowe w Polsce zyskują coraz większą popularność, grają one w dużej mierze muzykę rockową, czyli zdecydowanie nowocześniejszą niż chodnikowe piosenki grane przez tradycyjny zespół weselny, jednak nadal jest to muzyka na żywo. Dodatkowo, rozwiązanie to może zostać zaakceptowane przez osoby starsze, które pomimo tego, że nie do końca to będzie preferowana przez nich muzyka, to przynajmniej nadal będzie to muzyka na żywo, która dla większości jest nieodzownym elementem udanego wesela. Dodatkowo zespół choć będzie grał bardziej współczesne kawałki, może także poprowadzić zabawy weselne i zagrać różne przyśpiewki, dopasowując się do nastrojów gości. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mogą się zdecydować czy chcą nowoczesną oprawę muzyczną czy tradycyjną lub dla takich, których gusta muzyczne kłócą się z gustami gości.


Źródła:


Podsumowując:

Wybierając oprawę muzyczną na wesele warto nie tylko rozważyć wszystkie zalety i wady każdego z dostępnych rozwiązań, ale także wziąć pod uwagę swoje gusta, jak i gusta swoich gości. Uwzględnienie wszystkich tych elementów i wybranie na ich podstawie najprzystępniejszego rozwiązania pozwoli zagwarantować ciekawą oprawę muzyczną uroczystości, a także świetną zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *