Nasze dzieci spędzają mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. Główną atrakcją, która zachęca je do zabawy na dworze jest plac zabaw. Po pierwsze są to miejsca ogólnodostępne, umiejscowione w parkach, między blokami, a także przy szkołach i przedszkolach. A po drugie na takim placu zawsze jest pełno dzieci, które chętniej bawią się w towarzystwie rówieśników niż rodziców. Przyglądając się akrobacją jakie maluchy wyczyniają na domkach, zjeżdżalniach i huśtawkach zaczęłam zastawiać się, czy są one bezpieczne? Czy są dostosowane do potrzeb rozwojowych mojej córki? Dlatego zaczęłam szukać na ten temat informacji.

Rola producenta placu zabaw

 producent placów zabawW internecie natknęłam się na mnóstwo informacji na ten temat. Okazuje się, że nie tylko ja mam pytania i wątpliwości, które chce rozwiać. Dowiedziałam się, ze większość drewnianych placów zabaw jest certyfikowana, a to oznacza, że oferują bezpieczną zabawa dostosowaną do wieku i możliwości dziecka. Także wspomagają rozwój fizyczny i intelektualny dając naszym pociechom możliwości podjęcia nowych wyzwań. Wysokość oraz umiejscowienie poszczególnych elementów placu nie jest kwestią przypadku, a konstrukcja pozwala na wieloletnie godziny zabaw. Dodatkowo producent placów zabaw projektuje je w ciekawy i nieszablonowy sposób, dzięki czemu przyciąga uwagę dzieci. Stwarzają miejsce gdzie rówieśnicy mogą rozwijać swoje zdolności socjalne i nawiązywać znajomości. Któż z nas nie poznał kiedyś kolegi lub koleżanki na placu zabaw. Dodatkowo różnorodność aktywności jaką dziecko wykonuje w trakcie zabawy w takim miejscu jest zachwycająca, a nie zapominajmy, że to wszystko dzieje się na świeżym powietrzu. Prze klikałam jeszcze kilka stron producentów placów zabaw i przekonałam się jak różnorodny jest ten rynek,a nawet przez chwilę rozważałam zakup jednego z nich na działkę. Podzieliłam się wiedzą z koleżankami. Tak, wyobraźcie sobie, że mieliśmy temat na parę ładnych godzin. Sama nie wiem czemu aż tak się wkręciłam w ten temat. Oczywiście sprawdziłam czy place zabaw w mojej okolicy posiadają certyfikaty oraz, który jest najlepiej wyposażony.

Czuje się spokojniejsza kiedy wiem, że producent placów zabaw dla dzieci dokładają największych starań aby ich produkty były bezpieczne i przyjazne dzieciom. Dodatkowo oferta jednego z nich jest na tyle przekonująca, że chyba zdecyduje się na zakup drewnianego placu zabaw na działkę i sama będę urządzać spotkania w piaskownicy. Moja córka będzie zachwycona niespodzianką, ale na razie cicho sza bo to jeszcze tajemnica.