Jak pozbyć się 5 lub 10 kilogramów? Różne są  kobiety, różne mają charaktery i różną pozycje społeczną, ale problem utraty masy ciała łączy nas wszystkie. Czasem jest to dążenie słuszne przy faktycznej nadwadze a czasem efekt naszego przewrażliwienia i braku akceptacji samej siebie i własnego ciała.

Jak odchudzać się skutecznie?

jak schudnąćW każdym razie na pytanie o to jak schudnąć, odpowiedź jest tylko jedna. Jeśli wprowadzimy ją w życie, zagwarantowany mamy sukces, nie tylko w walce z nadwaga, ale też w dbaniu o własne zdrowie. Otóż odpowiedzią i rozwiązaniem jest odpowiednia dieta i aktywność  fizyczna. Najlepiej przeprowadzać taką walkę z nadprogramowymi kilogramami pod okiem dietetyka i dodatkowo również trenera. By zrobić to w sposób dobry dla siebie i swojego organizmu, bez uszczerbku dla zdrowia. Oraz by po zakończonej diecie nie dopadł nas efekt jo-jo. Odchudzanie to proces, który należy rozłożyć w czasie, aby nie chudnąć zbyt szybko. Toteż dieta musi być na tyle dobrze zbilansowana, aby zapewnić nam witaminy, minerały i paliwo energetyczne, byśmy mogli funkcjonować i pracować bez osłabienia. Podstawą diety, najczęściej są dobre, nieoczyszczone węglowodany, dobrej jakości białko, owoce i warzywa oraz odpowiednia ilość wody. Aczkolwiek, dietetyk może na podstawie obserwacji efektów naszego nowego planu odżywiania odrzucić, którąś grupę pokarmów. Wysiłek fizyczny jest ukoronowaniem naszej silnej woli w kwestii spożywczej. Pozwala nam zachować naszą skórę i mięśnie w dobrej kondycji. Dodaje pewności siebie i daje zastrzyk serotoniny, co sprawia, że uśmiech i dobry nastrój nas nie opuszczają. Z pogodnym nastawieniem o wiele łatwiej wprowadzać w czyn, niełatwe chwilami zmiany w stylu życia.

Także chudnijmy na zdrowie, ale z głową. Na podstawie długoterminowego planu. Starajmy się, aby nasza dieta nie była dla nas katorgą. Zadbajmy o jej rozmaitość i dobry smak, bo idealnie by było, gdyby założenia diety pozostały z nami na dłużej. Najlepiej na całe życie. Aby to był nasz nowy styl życia i żywienia.