Decyzja o przeprowadzce za granicę nie jest łatwa. Niemniej jednak dla sporej liczby osób jest ona gwarancją lepszego życia. Wiadomo też, że łatwiej jest zorganizować przeprowadzkę w kraju niż za granicę. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych i jeżeli się rzecz odpowiednio logistycznie rozplanuje, przebiegnie ona szybko i sprawnie.

Specjalne przeprowadzki Polska Anglia

przygotowania do przeprowadzkiWiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że jest spora ilość firm, które mogą pomóc w przeprowadzce za granicę. Podobnie jak stworzył się popyt na to, aby kurier z Anglii do Polski przesyłał niezliczoną ilość paczek, podobnie coraz więcej Polaków potrzebuje pomocy w przeprowadzce do Wielkiej Brytanii. Kiedy mówimy o przeprowadzce z jednego mieszkania w Warszawie, do drugiego to większość osób jest w stanie sobie z tym prosto poradzić. Niektórzy korzystają z usług przeprowadzkowych, inni radzą sobie samodzielnie. W przypadku jednak zagranicznych przenosin ciężko mówić o wykorzystaniu własnego samochodu do przewiezienia dobytku. Chyba że, oczywiście, ma się samochód dostawczy, w który można zmieścić sporą ilość rzeczy. Inaczej z pewnością nie opłaca się jeździć w tę i z powrotem, aby przewieźć rzeczy. Jeśli ktoś wynajmuje mieszkanie w Anglii i ma tam na miejscu całe wyposażenie meblowe, to być może nie będzie potrzeby, aby korzystać z usług specjalnej firmy. Wtedy nie dziwi, że ludzie są w stanie zapakować swój dobytek we własny samochód. Tym bardziej jeżeli pozostała część rodziny została na miejscu i pozostałe rzeczy po prostu tam też zostają. Można je wtedy zabrać chociażby przy kolejnej wizycie w Polsce.

Transport kontenerów – czy to się opłaca?

transport kontenerówInną możliwością, zamiast firmy przeprowadzkowej, jest transport kontenerów. W zasadzie jest to wygodna forma przewiezienia większego dobytku na inny kontynent. Transport HDS pozwala na zabranie na nowe miejsce naprawdę wielu rzeczy, a więc jest wygodny. W Warszawie jest tego typu usługodawców bardzo dużo i choć najczęściej obsługują firmy, a nie osoby fizyczne, nie ma problemu, ażeby przetransportowali meble i resztę dobytku na miejsce docelowe. O ile w przypadku przenosin do Anglii, można jeszcze myśleć o transporcie większym samochodem, o tyle, kiedy chce się człowiek przeprowadzić chociażby do Australii, w zasadzie nie ma innej opcji jak transport HDS.

Folia stretch jumbo, czyli jak się spakować

folia stretch jumboPoza wybraniem dobrego przewoźnika trzeba pomyśleć o czymś jeszcze. Jeśli chce się, aby rzeczy osobiste dotarły do nowego domu czy mieszkania w całości, trzeba je dobrze zabezpieczyć. Mamy na myśli przede wszystkim zniszczenia mechaniczne, które mogą się zdarzyć podczas długiej podróży. W to warto zapakować meble i inne rzeczy:

  • folię stretch
  • kartony
  • folię bąbelkową
  • papier i tekturę

Trzeba zadbać szczególnie o rzeczy bardzo delikatne, aby miały odpowiednie opakowanie na długą drogę. Bez folii bąbelkowej nie obejdzie się na pewno w przypadku przewożenia elementów szklanych czy wykonanych z innych delikatnych surowców. Książki czy ubrania można zapakować w kartony, a właściwie te drugie nawet w solidne worki PCV. Większe meble trzeba także koniecznie owinąć, a przynajmniej zabezpieczyć je przed przesuwaniem się w transporcie, co może spowodować przewrócenie i poobijanie. Można je też owinąć. Folia stretch maszynowa będzie do tego celu idealna. Jest gruba i odporna na tarcie. Może uchronić duże szafy czy łóżka przed zniszczeniem. Dobrze będzie bardziej przyłożyć się do tego pakowania, żeby później nie musieć narzekać na straty. Mogą się one przecież przydarzyć nawet w przypadku bliskich przeprowadzek, a co dopiero takich do innego państwa. Skuteczne zabezpieczenie może jednak zminimalizować ewentualne straty.


Źródła wartościowych informacji dotyczących tematu:

  • Mega-Trans – strona internetowa firmy oferującej kuriera z Anglii do Polski
  • Jakubiak-Trans – strona internetowa firmy z Warszawy zapewniającej transport HDS
  • Stretchpack – witryna internetowa firmy oferującej folie stretch jumbo
  • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu

Podsumowanie

Jeżeli człowiek dobrze się przygotuje, to przeprowadzka z Polski do Anglii może przebiec bardzo sprawnie. Trzeba jeszcze tylko dobrać odpowiedniego usługodawcę, aby dbał o przewożony dobytek i był na czas na miejscu.