Jeżeli chodzi o budowę szamba, które ma pojemność do 10 metrów sześciennych, to nie musimy uzyskiwać żadnego pozwolenia na budowę, ponieważ wystarczy zgłosić taki fakt w starostwie lub w Urzędzie Miasta. Wszystkie formalności związane z budową szamba, możemy również załatwić podczas uzyskiwania pozwolenia na budowę domu.

Ile kosztuje wywóz szamba?

szambo betonowe KrakówBardzo często wiele osób nie ma możliwości, aby podłączyć się do kanalizacji miejskiej i dlatego musi zdecydować się na budowę szamba. Za wywóz nieczystości trzeba zapłacić około 200 zł, ale wszystko zależy od regionu. Zazwyczaj, kiedy posiadamy szambo jednokomorowe, które musimy opróżniać, co około 2 tygodnie to będziemy musieli wydawać około 3000 lub 4000 zł w ciągu roku. Zawsze powinniśmy zdecydować się na budowę szamba betonowego o wielkości, która będzie podobna do pojemności wozów asenizacyjnych, aby za jednym razem można było wywieźć wszystkie nieczystości. Takie rozwiązanie jest najlepsze dla obydwu stron pod względem wygody, ale również kosztów. Żeby nie zanieczyszczać środowiska oraz wód gruntowych powinniśmy zdecydować się na wykonane z wysokiej jakości materiałów szambo betonowe Kraków jest miejscowością, gdzie będziemy mogli również zlecić produkcję nietypowego zbiornika na ścieki. Wtedy możemy dopasować szambo betonowe do naszej nietypowej działki, na której nie mamy zbyt dużo wolnej przestrzeni. Szambo betonowe jest bardzo wytrzymałe i mogą po nim również jeździć samochody.

Szambo musi mieć również odpowiednią wentylację, ponieważ jeśli jej nie będziemy posiadać to będziemy narażeni na uciążliwe zapachy w łazience. Przez wentylacje z szamba wydobywa się dwutlenek węgla oraz wszystkie toksyczne gazy, które powstają podczas fermentacji odchodów oraz resztek pożywienia. Jeżeli nie będziemy mieć wentylacji, to możemy spowodować zagrożenie dla osób przebywających w budynku.