Praca na własny rachunek lub praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. Taka forma zatrudnienia ma wiele zalet, jednak ma też swoje wady. Czy lepiej pracować we własnym domu, czy w biurze coworkingowym? Każda z tych opcji ma swoje zalety. 

Coworking w Krakowie

coworking krakówChoć praca z własnego domu wydaje się często wymarzonym ideałem i niewątpliwie ma wiele zalet. Nie musimy tracić czasu i pieniędzy na dojazdy, a w przypadku prowadzenia własnej działalności, nie płacimy za wynajem biura. Poza tym możemy cały dzień pracować z łóżka w piżamie, czy wygodnym dresie, pod ręka mamy lodówkę, a w międzyczasie można wykonać niektóre z domowych obowiązków. Często jednak bywa, że po początkowej euforii, taka praca zaczyna nas męczyć. Wiele osób pracując w domu narzeka na brak motywacji, liczne rozpraszacze oraz tęsknotę za kontaktem z innymi ludźmi. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest praca w biurze coworkingowym, które można wynająć na godziny. Z takich miejsc korzysta regularnie wielu freelancerów, a ceny za wynajem miejsca do pracy są znacznie niższe niż utrzymywanie stałego biura. To również rozwiązanie, które ułatwia wyraźne oddzielenie życia zawodowego i prywatnego. Odpowiednie miejsce można znaleźć wpisując zapytanie w wyszukiwarkę wraz z nazwą naszego miasta, np. coworking kraków. Czasem, szczególnie w większych miastach można znaleźć bezpłatne strefy coworkingowe np. w galeriach handlowych czy bibliotekach. Warto wypróbować kilka z nich i wybrać to które najbardziej nam odpowiada i posiada najdogodniejszy dojazd z naszego miejsca zamieszkania. 

Praca z własnego domu czy coworking, co jest lepsze? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i możliwości. Jeśli trudno nam się zdecydować, dobrym rozwiązaniem będzie przetestowanie obu opcji.