Dzieci rozwijają się we własnym tempie i każde w odpowiednim dla siebie momencie zacznie chodzić. Kiedy maluchy opanują tą czynność do perfekcji, to można im dać hulajnogę, która będzie świetnym sposobem na aktywne spacery. 

W jakim wieku dać dziecku hulajnogę?

hulajnogi trójkołoweWiększość dzieci w okresie około dwunastu – czternastu miesięcy, stawia pierwsze samodzielne kroki, które są przełomowym momentem w ich rozwoju. Od tej chwili nie będzie można zatrzymać dziecka, bo już zawsze będzie chciało doskonalić nowo nabytą umiejętność. Z miesiąca na miesiąc będzie coraz sprawniejsze, więc w okolicach drugich urodzin, można mu dać hulajnogę. Jest to całkowicie bezpieczny sprzęt, na którym dziecko będzie się uczyło utrzymywania równowagi i koordynacji ruchowej. Dla dzieci hulajnogi trójkołowe są stabilne i zapewniają bezpieczną jazdę. Mogą na nich jeździć dzieci w wieku około półtora roku, gdyż ich prowadzenie jest bardzo proste, a podesty na nóżki są ustawione wystarczająco nisko. Cała konstrukcja hulajnogi jest wykonana z lekkiego aluminium, dzięki któremu waży ona zaledwie dwa kilogramy. Bez problemu można ją złożyć i schować do pojemnika pod wózkiem. Na kierownicy hulajnogi znajdują się antypoślizgowe gumy, które dodatkowo chronią dłonie dziecka przed otarciami. Podobna guma znajduje się na podeście, aby zwiększyć przyczepność buta do powierzchni i chronić przed poślizgnięciem. Dobra hulajnoga trójkołowa będzie służyła przez wiele miesięcy, ponieważ posiada regulowaną wysokość kierownicy. 

To, w jakim wieku podarować dziecku hulajnogę, zależy od indywidualnych predyspozycji dziecka. Jedne są na tyle sprawne, że już w wieku osiemnastu miesięcy mogą robić pierwsze próby. Inne natomiast będą potrzebowały więcej czasu, aby poczuć się pewnie na hulajnodze.