W dzisiejszych czasach architekci nie specjalizują się już tylko w tworzeniu pięknej architektury dla dużych przestrzeni. Nowocześni architekci podejmują wyzwanie zaprojektowania niewielkiej przestrzeni w taki sposób, by była użyteczna dla właścicieli, spełniała swoje funkcje, a także wyglądała estetycznie. Jednym z problemów bardzo małej przestrzeni są w głównej mierze bramy garażowe, które przykładowo w segmentach muszą być tak zaprojektowane, by nie zajmowały zbyt wiele miejsca na wjeździe do podwórka, które ma i tak nie wielką powierzchnię. Innym przykładem może być zaprojektowanie umeblowania dla małego mieszkania. Idealnym rozwiązaniem w tym miejscu są meble rozkładane, które mają sprytne dostawki oraz ukryte blachy.

 

wnętrzaWłasny dom i wyposażenie

W dzisiejszych czasach chcąc posiadać swoje cztery kąty, trzeba wybrać czy chcemy budować dom, co może nas drogo kosztować, czy po prostu za niższą cenę kupić mieszkanie. Idealnym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób jest zakup mieszkania z własnym ogródkiem, czyli zakup tak zwanego segmentu. W tym przypadku trzeba pomyśleć o odpowiednim doborze elementów architektury, które będą tworzyły nie tylko spójną, ale także przemyślaną całość. W związku z tym należy się również zastanowić nad wyglądem jednego z najbardziej widocznych elementów w segmencie, czyli bramy garażowej.

 

brama garazowaBramy garażowe

Ze względu na to, że obecnie wybór bram garażowych jest ogromny, dzięki czemu można dobrać odpowiedni element wykończenia do zewnętrznej aranżacji domu. Na dzień dzisiejszy architekci coraz częściej projektują garaże bezpośrednio w bryle budynku, co zapewnia większą wygodę dojścia do samochodu oraz stanowi dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, do którego można dojść z wnętrza domu.
Dzięki automatyzacji nie trzeba się siłować z bramą, a każdorazowe parkowanie nie wymaga skomplikowanych operacji logistycznych polegających na algorytmie: wyjście z samochodu, otworzenie bramy garażowej, wejście do samochodu i wjechanie do garażu, wyjście z samochodu i zamknięcie bramy garażowej. W związku z tym wybór pomiędzy automatyczną bramą garażową, a ręczną zdaje się być już z góry przesądzony na korzyść tej pierwszej. Automatyczne bramy garażowe stanowią już standard wykończenia każdego podjazdu ze względu na funkcjonalność oraz wygodę związaną z użytkowaniem bramy.
Na rynku dostępna jest szeroka oferta faktur oraz kolorów płaszczy bram. Producenci natomiast oferują dwa rodzaje bram – segmentowe oraz roletowe. Bramy segmentowe posiadają najlepszej parametry izolacji cieplnej, są bezpieczne w użytkowaniu oraz posiadają cichy napęd. Ich konstrukcja zajmuje mało miejsca oraz nie potrzebują dodatkowej przestrzeni przed wjazdem, co pozwala na parkowanie samochodu również przed garażem.

Decyzję o wyborze odpowiedniej bramy garażowej najlepiej podejmować podczas projektowania domu, choć można również w trakcie trwania budowy. Dzięki temu będzie można później precyzyjnie zamontować bramę oraz stworzyć jej estetyczne wykończenie. Brama garażowa powinna być traktowana jako jeden z priorytetów, ponieważ będzie służyć użytkownikowi przez długie lata.

 

lawostółAranżacja wnętrz – ławostoły

W sytuacji, gdy mamy już wybudowany dom i wstawioną bramę garażową, przychodzi czas by zastanowić się nad aranżacją wnętrz. W pomieszczeniach o niezbyt dużej przestrzeni, które pełni rolę zarówno salonu jak i jadalni idealnie sprawdzają się ławy rozkładane. W ciągu dnia jest to tradycyjny stolik kawowy, który w porze posiłku można przekształcić na funkcjonalne miejsce do zjedzenia na przykład obiadu. Specyficznym rodzajem mebli są ławostoły, które charakteryzują się dużym gabarytem. Po rozłożeniu omawiany mebel pełni funkcję dużego stołu przeznaczonego dla większej liczby osób. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla małych pomieszczeń, gdzie na przykład dość często organizuje się różnego rodzaju imprezy czy spotkania rodzinne. Na co dzień ławostół wykorzystywany jest jako stolik kawowy i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. W związku z tym nie trzeba się już obawiać nie zapowiedzianych gości, a nasz salon w mgnieniu oka stanie się pomieszczeniem z suto zastawionym stołem.
Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem przy aranżacji niewielkich powierzchni, jest skorzystanie z porady architekta.

 


 

garażEtapy budowy domu:

  • Projektowanie
  • Budowa
  • Wykończenie
  • Wyposażenie zewnątrz
  • Wyposażenie wnętrza

 


 

mieszkanieWięcej informacji:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *