Usta mogą być najbardziej wyrazistym elementem całego makijażu. Często wystarczy podkreślić je odpowiednią szminka, aby osiągnąć doskonały efekt. Ostatnio najmodniejszym trendem są pomadki, które tworzą efekt matowych ust. 

Najmodniejsze matowe pomadki do ust

matowa pomadka do ustKażda z nas marzy o tym, aby mieć zachwycające, ładnie podkreślone usta. Wprawdzie nie wszystkie panie dobrze czują się w mocnej czerwonej szmince, jednak do wyboru mamy tak wiele różnych kolorów i rodzajów pomadek, że każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo ostatnio popularne matowe szminki kupimy praktycznie we wszystkich sklepach kosmetycznych i drogeriach.  Dostępne są zarówno w wersji płynnej z pędzelkiem lub gąbeczką, jak i w sztyfcie. Co zrobić, aby matowa pomadka do ust wyglądała jak najlepiej? Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie samych ust przed pomalowaniem. Możemy najpierw zrobić lekki peeling, który wygładzi naskórek, a następnie użyć balsamu lub bezbarwnej, nawilżającej szminki. Jest to bardzo ważne, ponieważ przy przesuszonych ustach matowe pomadki nie prezentują się dobrze. Jeśli jednak zadbamy o nasze usta, matowy efekt prezentuje się bardzo ciekawie, a co więcej nie ściera się tak szybko jak zwykła szminka. Matowe usta to doskonała alternatywa dla połyskujących pomadek, które zdaniem wielu pań bardziej nadają się do wieczorowych czy odświętnych kreacji i mocnego makijażu. Na co dzień warto postawić na matowe szminki w swoich ulubionych kolorach, które mogą być doskonałym uzupełnieniem naszych ulubionych stylizacji.

Matowe pomadki maja zarówno swoje zwolenniczki, jak i przeciwniczki. Ich ogromna zaletą jest trwałość oraz subtelny efekt. Minusem jest to, że bardzo wysuszają, pamiętajmy więc, że aby uzyskać ładny efekt musimy najpierw zadbać o nasze usta.