Sprawny i wydajny system wentylacyjny pozwala na zwiększenie komfortu użytkowania mieszkania oraz niweluje szkodliwe działanie wilgoci. Aby efektywnie zwiększyć działanie tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej, możliwe jest wprowadzenie nowoczesnych usprawnień, takich jak inteligentna wentylacja mechaniczna z zastosowaniem rekuperatora, która usprawni działanie klasycznego systemu wymiany powietrza.

Efektywna domowa wentylacja mechaniczna

wentylacja mechaniczna opolskieZasada działania systemów wentylacyjnych bazujących na wykorzystaniu grawitacyjnego obiegu mas powietrza w obrębie pomieszczeń polega na działaniu konwekcji. Dzięki temu zimne powietrze z dołu jest ogrzewane po czym przenoszone do góry i znów opada. Aby zwiększyć efektywność cyrkulacji wewnętrznej możemy zastosować rozwiązanie, jakim jest rozbudowany system wentylacji mechanicznej, który dzięki zastosowaniu urządzeń takich jak wentylatory oraz rekuperator pozwalają na indukowanie obiegu mas powietrza w obrębie pomieszczeń. Rozwiązanie, jakim jest wentylacja mechaniczna opolskie za zastosowaniem rekuperatora wymaga skrupulatnego przeprowadzenia szeregu prac projektowych oraz montażowych, które pozwolą na wykonanie nowoczesnej, wydajnej instalacji z systemem odzysku ciepła. Celem przeprowadzenia robót modernizacyjnych oraz wdrożwnia do instalacji rekuperatora niezbędne jest wykonanie rzutowania wszystkich kondygnacji budynku, aby móc odpowiednio zaprojektować przebieg armatury. Ustalając miejsce, w którym zamontujemy rekuperator wentylacji mechanicznej powinniśmy mieć na uwadze szczególnie takie kwestie jak umieszczenie go w miejscu z dobrym dostępem do źródła ciepła.

Rozbudowa wentylacji grawitacyjnej o indukowany system mechaniczny dla domu jednorodzinnego o średniej powierzchni użytkowej około 200m² wyniesie około 20 000zł. Dodatkowo, chcąc zwiększyć walory komfortowo- użytkowe wentylacji mechanicznej możemy rozbudować ją o takie komponenty jak np. filtry jonizujące powietrze.