Pracuję w fabryce. Pomimo stereotypów, nasz szef zwraca uwagę na potrzeby środowiska. Wpływ na to ma jego siostra, która zajmuje się ekologią i podpowiada swojemu bratu, co może zrobić dla przyrody, prowadząc swoją działalność. Segregacja śmieci na terenie naszego zakładu jest obowiązkowa. Ponadto wprowadzono nowy system ogrzewania fabryki, który ma za zadanie ograniczyć emisję tlenku węgla.

Elektryczne promienniki alternatywą dla węgla kamiennego

promienniki ciepłaNasz podwładny wprowadził wiele zasad mających na celu dbanie o środowisko naturalne. Sam stosuję niektóre z nich w swoim domu. Wcześniej nie przyszłoby mi do głowy, jak wiele jest sposób na to, aby być bardziej ekologicznym. Jednym z najnowszych pomysłów szefa jest instalacja nowych urządzeń ogrzewających hale – są to promienniki ciepła. Wykorzystują one energię elektryczną, aby ocieplić pomieszczenia, w których się znajdują. Dzięki wykorzystaniu prądu, a nie węgla nie emitują one tlenku węgla do atmosfery i nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Poza tym w rekordowym tempie ogrzewają one całą powierzchnię, na której pracujemy. Ich wygląd może być dostosowany do potrzeb klienta – zamawiający może wybrać widniejące na nich grafiki. W naszym przypadku są to głównie śruby i tym podobne przedmioty, bo to właśnie produkujemy w naszej firmie. Nikt nie narzeka na promienniki, ponieważ dzięki nim każdemu jest ciepło.

Oprócz tego, że wspomniane urządzenia ocieplają powietrze, emitują przyjemne, jasne światło. Działają na zasadzie podczerwieni. Firma, z której zamówiono promienniki zapewniła ich montaż. Typ, który wykorzystywany jest w naszej fabryce to krótkofalowy promiennik elektryczny. Istnieją jeszcze długofalowe promienniki, które nieco różnią się od naszych. Cieszę się, że pracuję w tak nowoczesnym zakładzie pracy.