Aktualnie przeżywam okres rekonwalescencji po operacji. Często po operacjach lub zabiegach nieinwazyjnych istnieje potrzeba korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego. Sprzęt ten jest stosowany w fizjoterapii w celu nauki i powrotu do prawidłowych wzorców ruchowych. Często dzięki niemu możliwe jest przemieszczanie się. Jest to istotne, zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z poważną dysfunkcją.

Korzyści płynące ze stosowania zaopatrzenia rehabilitacyjnego

zaopatrzenie rehabilitacyjneW schorzeniach kończyn górnych lub dolnych często stosowane są protezy, ułatwiające wykonywanie czynności charakterystycznych dla nich. W przypadku dysfunkcji stawów kręgosłupa, stosowane są np. gorsety ortopedyczne, pomagające w prawidłowym kształtowaniu fizjologicznych krzywizn kręgosłupa. Zaopatrzenie rehabilitacyjne ułatwia ruch, często również leczy schorzenie, przywracając prawidłowe wzorce ruchowe lub przynajmniej korygując wzorzec ruchowy. W przypadku braku możliwości przywrócenia prawidłowego wzorca ruchowego, np. po amputacji, sprzęt rehabilitacyjny odpowiada za kompensację wybranych ruchów. Jest to bardzo istotne w codziennym funkcjonowaniu, gdyż znacznie ułatwia czynności życiowe. Sprzęt jest bardzo pomocny w trakcie rehabilitacji, np. w trakcie nauki lokomocji lub ćwiczenia czynności chwytnej. Korzystanie z zaopatrzenia rehabilitacyjnego jest więc bardzo istotne w niemal każdej chorobie narządu ruchu.

Po ważnych operacjach i zabiegach, ważna jest rehabilitacja. Dla mnie bardzo ważnym jej elementem jest stosowanie specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego zdrowia lub je przywraca. Zaopatrzenie takie pozwala na prawidłową lokomocję oraz wykonywanie czynności manipulacyjnych, dlatego też jest niesamowicie istotne w codziennym życiu.