Moja babcia mieszka w starym domu, który był zbudowany jeszcze za czasów wojny. Niestety dom już jest bardzo stary, więc wiele rzeczy się w nim psuje. Kiedyś popsuła się instalacja elektryczna, która miała już swoje lata. Druty były miedziane i stanowiły zagrożenie. Trzeba było zrobić całkowita wymianę instalacji.

Pomiary prądu i wymiana instalacji elektrycznej

pomiary elektryczneProblem z prądem w domu mojej babci istniał od bardzo dawna. Bardzo często traciła go na skutek przeciążeń energetycznych. Korki wypadały kiedy miała włączone więcej, jak pięć urządzeń jednocześnie. Było to uciążliwe. Musiałem babci pomóc, więc załatwiłem elektryka, który zrobił dokładne pomiary elektryczne. Elektryk znał się na rzeczy, miał w tym bardzo duże doświadczenie. Pomiary wykazały, iż instalacja jest nieprawidłowo skonstruowana, więc trzeba ją wymienić na nowo. Należało kupić nowe druty, gniazdka i inne urządzenia. W domu zamontowano uziemienie i instalację odgromową. Robiąc po remoncie kolejne pomiary prądu już wszystko było w całkowitym porządku. Warto czasami robić takie zabiegi, aby sprawdzić, czy nasz dom jest bezpieczny pod kątem elektryki. Niestety wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie konsekwencje niesie ze sobą źle zamontowana instalacja elektryczna. Tylko pomiary wykonane przez elektryka będą odpowiedzią na pytanie: czy obieg prądu w moim domu działa prawidłowo? W babci mieszkaniu było wadliwie, ale teraz jest całkowicie bezpiecznie.

Babcia jest mia bardzo wdzięczna za pomoc, którą jej zaoferowałem. Elektryk wykonujący pomiary oraz instalację spisał się na medal. Wszystko działało bardzo dobrze i sprawnie. Byłem zadowolony z jego pracy oraz ze swojej inicjatywy. Teraz nie muszę się obawiać, że u babci wybuchnie pożar spowodowany zwarciem lub przepaleniem kabli.