Planując wyjazd w górskie krajobrazy należy wszystko przemyśleć, skalkulować i zarezerwować wcześniej, ponieważ możemy mieć problem z zakwaterowaniem się. Obecnie wyjazdy w Tatry stały się na tyle popularne, że powinny być wcześniej przez Nas organizowane. Chociaż górale stale budują nowe pensjonaty, hotele wypoczynkowe czy domy letniskowe to w okresie wakacyjnym czy w okresie ferii zimowych po prostu możemy nie dostać pokoju.

Poszukujemy tanich pokoi w Białce Tatrzańskiej

pokój w BiałceJak już wspomniano o zakwaterowaniu trzeba pomyśleć odpowiednio wcześniej, ponieważ w ostatnim czasie Białka Tatrzańska oferuje wiele atrakcji turystycznych i jest miejscem obleganym. Stoki narciarskie, ośrodki i wyciągi narciarskie są doskonale wyposażone, atrakcyjne i co najważniejsze również przystosowane dla turystów. Aczkolwiek jeśli chcemy wynająć pokój w Białce powinniśmy minimum 2 miesiące wcześniej o tym pomyśleć, a w okresie wakacji czy ferii nawet pół roku wcześniej. Chociaż ofert wynajęcia pokoi jest dużo, to dużym zainteresowaniem cieszą się pokoje dwuosobowe i trzyosobowe np. dla małżeństwa z dzieckiem. Ceny kształtują się również rozmaicie i zależą w głównej mierze od jakości pokoju czy atrakcji oferowanych w pensjonacie np. w postaci spa, jacuzzi czy sauny. Jednak należy tu podkreślić, że w górale coraz częściej dbają i przykładają uwagę do standardu wyposażenia i starają się, aby pokoje były schludne, czyste i zadbane. Wielokrotnie również w ofercie znajdziemy posiłki i to również ma wpływ na cenę.

Białka to mała miejscowość, a właściwie wieś. Jednak jest bardzo dobrze zorganizowana i zapewnia szereg atrakcji turystycznych. Poza tym jest położona w dobrym punkcie i możliwy jest z niej swobodny dojazd np. do Bukowiny Tatrzańskiej czy Zakopanego. Z tego względu należy wcześniej pomyśleć o noclegach.