Własna myjnia samochodowa to naprawdę bardzo dużo możliwości jeśli chodzi o zarobienie dodatkowych pieniędzy na kierowcach, którzy przede wszystkim chcą bardzo dobrze odświeżyć swoje auto oraz wyczyścić z dowolnego rodzaju zabrudzenia.  Postanowiłam jednak nie zdecydować się na zakup gotowych modułów myjni samochodowej, a zbudować ją samodzielnie przy wykorzystaniu standardowych części, które funkcjonują na rynku.

Sprawna myjnia samochodowa

koszt budowy myjniWiedziałem, że jeśli samodzielnie podejmę się wyzwania budowy myjni samochodowej, to na pewno będę mógł liczyć na o wiele większe oszczędności, niż w przypadku kupowania gotowych myjni, które składane są przez firmę, która dostarcza. Koszt budowy myjni zależy przede wszystkim od tego, na jaką myjnię chcecie się zdecydować. Myjnie automatyczne może i są o wiele bardziej dokładne, ale dla klienta są nieco droższe, a także bardziej skomplikowane w budowie, dlatego wolałem skupić się na myjniach bezdotykowych, czyli samoobsługowych, które zarówno są dla mnie bardzo tanie i łatwe w montażu, ale także kierowcy chwalą sobie korzystanie z takich myjni głównie ze względu na niski koszt umycia auta. Na każdym etapie budowy myjni samochodowej musiałem przecież liczyć koszty oraz sprawdzać co jakiś czas, czy nie przekraczałem swojego budżetu, jednak budowa tak mnie pochłonęła, że faktycznie mogłem wydać trochę więcej, ale nie martwiłem się o to, gdyż postawilem na całkiem dobrą myjnię samochodową przy pomocy producenta, który dostarczył mi niezbędne elementy.  

Budowa myjni samochodowej to więc bardzo poważne zadanie, któremu trzeba sprostać. Ja poradziłem sobie niemalże na własna rękę głównie ze względu na fachową pomoc producenta. Warto także poświęcić dłuższą chwilę i zastanowić się nad zakupem materiałów.