Nowe łóżko kupiłam sobie właściwie przez przypadek. Przechodząc koło jednego z sklepów meblowych zobaczyłam, że go likwidują i mają bardzo duże promocje na swoje towary. Z ciekawości weszłam i zobaczyłam piękne, metalowe białe łóżko, które strasznie mi się spodobało. Wyglądało bardzo uroczo ale jednocześnie elegancko. Było naprawdę bardzo tanie, więc nie mogłam go nie kupić.

W sklepie z materacami był duży wybór

sklep z materacami piankowymiJedynym problemem tego łóżka było to, że w sklepie sprzedawali je bez materaca. Mimo tego kupiłam je i stwierdziłam, że materac dokupię później, jak uzbieram trochę więcej pieniędzy żeby kupić porządny materac i będę miała czas żeby w ogóle zająć się tą sprawą. Kiedy w końcu miałam odpowiednie fundusze i czas to postanowiłam więc udać się do sklepu i sama wypróbować kilka materacy. W końcu położenie się na materacu przed jego kupnem jest najlepszym testem. Zanim jednak poszłam do sklepu zrobiłam małe rozeznanie i stwierdziłam, że najlepszy będzie dla mnie materac piankowy. Sklep z materacami piankowymi był naprawdę dobrze wyposażony i było w nich do wyboru bardzo dużo materacy. Dlatego też wybranie tego odpowiedniego zajęło mi dużo czasu, bo byłam bardzo ostrożna przy wybieraniu. Ostatecznie zdecydowałam się na dwustronny materac z wysokoelastycznej pianki. Ma on specjalny pokrowiec, który mogę bez problemu prać, więc nie ma problemów z utrzymaniem jego czystości.

Wybrany przeze mnie materac ma naprawdę świetne właściwości. Jedną z nich jest to, że ma on dwa różne poziomy twardości – w zależności na jakiej stronie go położę materac jest miękki albo dość twardy. Świetnie dopasowuje się on do mojego kształtu ciała przez co jest niesamowicie komfortowy i mam wrażenie, że od czasu kiedy go mam o wiele lepiej sypiam i jestem bardziej wypoczęta.