Jest wiele rodzajów skubarek wykorzystywanych zarówno w dużych gospodarstwach rolnych, na skalę przemysłową, ale także dla własnego użytku. Jeśli ktoś ma w gospodarstwie dużą ilość kaczek i często je ubija, warto zaopatrzyć się w taką skubarkę tym bardziej, że kaczki się trudno skubie.

Zakup profesjonalnych skubarek do drobiu

profesjonalna skubarka do kaczekGeneralnie, najważniejszą rzeczą w skubarce są oczywiście gumowe bolce, które usuwają bardzo szybko pierze. Można takie bolce zainstalować wewnątrz specjalnego bębna, albo na zewnątrz konstrukcji walcowej. W pierwszym przypadku bęben wiruje w typowej, metalowej skrzynce oczywiście o kształcie koła, natomiast walec z bolcami na zewnątrz nie ma żadnego zabezpieczenia i trzeba namoczoną tuszkę przykładać do niego. Nie obejdzie się bez odpowiednich rękawic gumowych, aby ochroniły ręce. Jednak priorytetową sprawą wydaje się być rodzaj ptactwa, który chcemy skubać. Jeśli chodzi o kaczki, potrzebna byłaby profesjonalna skubarka do kaczek, ponieważ tego typu gatunek należy do ptactwa wodnego. Natura obdarzyła takie ptaki specjalnymi piórami, które nie namakają w wodzie (inaczej po prostu by się utopiły). Jeśli chcemy skubać kaczki, najlepiej skorzystać właśnie z takiej profesjonalnej skubarki. Ręcznie jest to bardzo trudne. Należy zatem namoczyć tuszkę w gorącej wodzie przez dłuższy czas, następnie umieścić ją w skubarce. Jeśli ktoś chciałby spróbować skubać ręcznie, zawsze może. Ale czas jaki trzeba na tę czynność przeznaczyć, może być długi.

W skali przemysłowej nie opłaca się w ogóle skubanie ręczne. Od tego są profesjonalne maszyny. Człowiek jedynie musi pilnować, aby tuszki były odpowiednio namoczone. Bez tego cała procedura skubania nie sprawdzi się. Warto zatem zastanowić się nad zakupem odpowiedniej skubarki dla naszych potrzeb.