Od kilkunastu lat pracuję w firmie budowlanej. Bardzo lubię to zajęcie, ponieważ zawsze było moją pasją i już jako dziecko godzinami siedziałem w warsztacie ze swoim tatą konstruując różne rzeczy. Dzięki umiejętnościom zdobytym w pracy, samodzielnie wybudowałem również swój własny dom.

Najlepsze radio do warsztatu i na budowę

niewielkie radio hitachi ur18dslKrąży wiele mitów na temat pracy budowlańca. Niektóre są prawdziwe, a inne nijak mają się do rzeczywistości. Jednak prawdą jest, że na każdym placu budowy jest radio, ponieważ bardzo trudno pracuje się w ciszy, bez dostępu do aktualnych wiadomości i ogólnie muzyki. Podobnie ma się sytuacja w przypadku osoby, która przebywa w warsztacie lub w biurze. Tam również często znajduje się włączone radio, które znacznie uprzyjemnia czas spędzony w pracy. Kilka dni temu, mój szef postanowił kupić nam nowe radio, ponieważ ostatnie coraz częściej się psuło, przez co więcej czasu spędzaliśmy na jego naprawianiu niż na zajmowaniu się własną pracą. Ostatecznie wybór padł na niewielkie radio Hitachi UR18DSL, które oprócz super designu, było bardzo funkcjonalne i typowo przeznaczone do warsztatu lub na plac budowy. Pomimo niepozornej wielkości (waży około trzech kilogramów), skrywa on głośniki z systemem Bass Reflex, które sprawiają, że muzyka brzmi naprawdę bardzo dobrze. Dodatkowo nasze nowe radio posiada wyświetlacz LCD oraz port USB, dzięki któremu możemy naładować telefon w przypadku takiej konieczności. Co więcej, nasze nowe budowlane radio jest zasilane bateriami 9,6V – 12V – 14,4V – 18V lub zwykłym zasilaczem. Możliwość wyboru sposobu zasilania również jest bardzo ważna, ponieważ na budowie zdarzają się sytuacje, że zabraknie prądu np. w wyniku uszkodzenia kabli bądź innej awarii.

Osobiście bardzo polubiłem brzmienie nowego radia i myślę, że te głośniki są główną zaletą nowego sprzętu. Zważywszy na niewielką cenę (jak na radio budowlane) postanowiłem kupić takie samo do swojego prywatnego warsztatu, gdzie również spędzamy wraz z synem wiele czasu.