Szukając pracy na wakacje udało mi się trafić na jedną ofertę, która naprawdę szczerze mnie zadziwiła. Była to oferta skierowana do kogoś takiego jak ja – uczeń szukający sposobu na to, by sobie trochę dorobić w wolnym czasie. W moim zajęciu nie miało być niczego skomplikowanego.

Drukarnia chciała podbić rynek tanimi ulotkami reklamowymi

ulotki reklamowe tanio wykonywaneOkazało się, że praca faktycznie jest prosta. Zostałem zatrudniony przez miejscową drukarnię do tego, by chodzić po mieście i wrzucać ich własne ulotki reklamujące ich własną firmę do skrzynek pocztowych różnych firm. Twierdzili, że nie ma obecnie przedsiębiorstw, którym nie przydałyby się ulotki czy inne materiały reklamowe, dlatego miałem chodzić po wszystkich i rozdawać ulotki. Było to bardzo pomysłowe i od razu mi się spodobało. Wypłata nie była niska jak na pracę którą wykonywałem – spodziewałem się, że będą to drugie kieszonkowe, ale w rzeczywistości wyglądało to jak zwykła praca na etacie. Ulotki same w sobie też były bardzo kolorowe i przyciągające wzrok. Spojrzałem na nie kiedyś podczas przerwy – kusiły klientów deklarując, że w tej firmie można znaleźć ulotki reklamowe tanio wykonywane, a do tego w bardzo dobrej jakości. Mogłem potwierdzić, że faktycznie była to prawda – ulotki były na dobrej jakości papierze, wydrukowane nowoczesnymi drukarkami, także pomimo sporych upałów nic złego się z nimi nie działo. Starałem się jak mogłem, by dostarczyć je jak największej ilości firm, i z tego co mówiłem szefowi, był ze mnie bardzo zadowolony. Dostałem nawet premię na sam koniec.

W przyszłym roku stwierdziłem, że na pewno pójdę pracować do tej samej drukarni by znów roznosić ulotki różnym firmom. Faktycznie nic się tam przez ten czas nie zmieniło – za biurkiem siedział ten sam dyrektor, na moim biurku leżała taka sama sterta ulotek do rozniesienia. Z kolei ja byłem tak samo szczęśliwy.