Ostatnio zacząłem podejrzewać, że w moim motocyklu może dziać się coś bardzo złego z tłokami. Generalnie wszystko było w porządku, ale nieraz zdawało mi się, że słyszę całkiem niepokojący dźwięk, który dochodził z tamtych rejonów. Uznałem, że to zadanie dla specjalisty.

Sam zajmuję się tłokami motocyklowymi

tłoki motocykloweOgólnie znałem się na motocyklach, ale traktowałem to tylko i wyłącznie hobbystycznie. Mój znajomy jednak miał swój własny warsztat, w którym dokonywał diagnostyki oraz napraw wszelkiego rodzaju motorów oraz niektórych samochodów. Stwierdziłem, że być może on powie mi, czy tłoki w moim motocyklu już są do wymiany. Pojechałem tam na mojej maszynie i wprowadziłem ją do warsztatu. Znajomy dokładnie obejrzał tłoki motocyklowe, które moim zdaniem mogły być źródłem dziwnego dźwięku. Znajomy przyznał, że faktycznie coś takiego nie powinno mieć miejsca i ponad wszelką wątpliwość te części są do wymiany. Podziękowałem mu za to, że pomógł mi zdiagnozować problem, po czym wróciłem do domu i zamówiłem tłoki przez internet. Już kiedyś miałem do czynienia z tym problemem, więc dobrze wiedziałem jak sobie z tym poradzić. Gdy tylko tłoki motocyklowe dotarły do mojego domu, od razu rozkręciłem motocykl i wymieniłem wadliwą część. Wsiadłem na niego i pojechałem na przejażdżkę próbną. Dziwne dźwięki ustały, w związku z tym uznałem, że faktycznie problemem przez cały czas były tylko i wyłącznie tłoki. Teraz mogłem na spokojnie jeździć gdzie tylko chciałem – mój motocykl był sprawny.

Nie lubię zostawiać jakichkolwiek napraw na inne dni. Najchętniej naprawiałbym wszystko na bieżąco, z tym, że nie zawsze wiem w ogóle, że cokolwiek jest popsute. Jeśli jednak tylko uda mi się zdiagnozować problem, pierwsze co robię, to zamawiam nowe części na wymianę.