Dach jest bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym każdego obiektu. To właśnie dzięki niemu do środka obiektu nie pada. Dach może być wybudowany w rożnych technologiach jak i może posiadać różne konstrukcje. Także dachy różnią się od siebie kątem nachylenia czyli spadkiem.

Zalety ocieplania pianką poddasza

ocieplania pianką poddaszaPo zakończeniu budowy dachy, należy następnie go odpowiednio zaizolować. Najpierw wykonuje się izolację przeciwwodną, na której montuje się dachówki. Następnie wykonuje się izolację termiczną, które można być wykonana z:

  • wełny mineralnej,
  • styropianu,
  • pianki poliuretanowej.

Od środka, na izolacji termiczne wykonuje się izolację przeciwwilgociową, a na niej z kolei wykończenie sufitu. Obecnie bardzo często, wiele osób decyduje się na izolację natryskową. W Białymstoku istnieje firma, która zajmuje się wykonywaniem takiej izolacji poddasza. Ocieplanie pianką ma wiele zalet. Przede wszystkim zacznijmy od walorów technicznych. Pianka poliuretanowa ma lepsze własnościowi cieplne. Poza tym, dzięki natryskowemu nakładaniu jej, można dotrzeć, nawet do najbardziej i najtrudniej niedostępnych miejsc, dzięki czemu zostaje zachowana ciągłość izolacji. Poza tym firma z Białegostoku wykonuje jej montaż błyskawicznie. Gdyż pianka ta bardzo dobrze przewierca do każdej powierzchni, więc do jej montażu nie potrzeba już elementów mocujących, jak jest w przypadku wełny mineralnej czy styropianu.

Kiedy trzeba wykonywać renowację pokryć dachowych?

renowacja pokryć dachowychPodczas użytkowania dachu,wiadomo, że on się zużywa i czasem potrzebna jest konserwacji lub tez renowacja. Przykładowo dachówka na dachu jest narażona na ciągłe działanie wilgoci, jak i promieniowania słonczego, więc wiadomo, ze podczas użytkowania się zabrudzi, jak i straci swój oryginalny kolor. Wtedy potrzebna jest renowacja pokryć dachowych. W pierwszej kolejności taką dachówkę należy dokładnie wyczyścić, bardzo często do tego stosuje się myjki ciśnieniowe, które pozbędą się zabrudzenia z dachówki, jak i grzybów oraz innych zarośli, które mogły na niej powstać. Czasem także, dachówka straci swój kolor, wtedy potrzebne będzie malowanie dachówki. Warto zdecydować się na tę usługą, gdyż dachówka będzie wyglądała jak nowa. Poza tym wiele firm, które zajmują się tą usługą daje gwarancje na dwadzieścia lat, że kolor się utrzyma. Farby, które się stosuje do malowania są odporne na promieniowanie UV oraz zapobiega rozwoju się porostów na dachu, jak i innych grzybów czy glonów.

Wykończenie balkonu – balustrady

balustradyCzęsto na poddaszu budowane są balkony lub tarasy, więc w takim przypadku ważne jest ich odpowiednie wykończenie, zaczynając od odpowiedniego pokrycia, a kończąc na balustradach. Obecnie bardzo często, an wykończenie stosuje się deski kompozytowe, które są bardziej wytrzymałe od tradycyjnych desek drewnianych i mają wiele zalet. Także, jeśli wykończamy balkon ważne są na nim balustrady. W Myślenicach, pewien zakład ślusarski wykonuje elementy na balustrady ze stali nierdzewnej. Także zakład, który oferuje usługi ślusarskie z Krakowa, produkuje elementy balustrad ze stali nierdzewnej. Jeśli chodzi o balustrady, to ten materiał, jest dobrym rozwiązaniem, gdyż nie powstaje na nim korozja, jak i jest odporny na inne szkodliwe warunki atmosferyczne lub uszkodzenia mechaniczne. Bardzo często obecnie takie balustrady ze stali nierdzewnej łączy się ze szkłem, oczywiście hartowanym, aby był on trwalszy.


Tekst napisany przy pomocy:


Podsumowanie:

Bardzo ważne jest wykonanie odpowiedniej izolacji poddasza, gdyż wpływa to na energooszczędność domu. Poza tym należy pamiętać o regularniej konserwacji dachu, jak i innych elementów konstrukcyjnych dachu, tak aby cieszyć się domem, który nie ma żadnych uszkodzeń.