Domy drewniane z bali należą do technik regionalnych budowy domu. Jednak ostatnio staja się coraz bardziej popularne i są budowane w całej Polsce. Takie domy mają wiele zalet a do tego budowa takiego domu przebiega szybko oraz sprawnie.

Budowa domu z bali pod klucz

budowa drewnianego domu z baliDomy z bali buduje się szybciej niż domy w tradycyjnych technologiach. Jednak budowę tych domów lepiej jest powierzać fachowcom. Gdyż źle wykonany dom z bali nie zachowa swoich właściwości. Budowa domu z bali może trwać tylko dwa tygodnie, jednak wszystko zależy od tego czy wcześniej zostały przygotowane bale. Budowę domów z bali rozpoczyna się tradycyjnie od przygotowania podłoża pod budowę. Oprócz wyrównania terenu, wykonuje się fundamenty i wylewkę pod stawiany dom. Gdy mamy podłoże, to można już budować dom z gotowych bali przywiezionych na teren budowy. Ściany jak i strop powstaje z dopasowywanych do siebie bali drewna. Dach powstaje także w konstrukcji drewnianej, najczęściej jest to więźba dachowa krokwiowo – jętkowa. Domy z bali pod klucz powstają bardzo szybko, także prace wykończeniowe trwają krótko. Domy drewniane z bali mają wiele zalet. Po pierwsze te odpowiedni wykonane mają właściwości energooszczędne. Poza tym w domach z bali wytwarza się mikroklimat, dzięki któremu wilgoć zawsze jest optymalna. Ma to wpływ pozytywny na ludzki organizm, szczególnie dla osób, które mają problemy z układem oddechowym. Także jeśli chodzi o ciepło, to ściany z bali potrafią je absorbować. Gdy w pomieszczeniu będzie się wychładzało, to ciepło te będzie się stopniowo uwalniało, dzięki czemu ciepło będzie dłużej utrzymywało się w takim domu. Także względy estetyczne można uznać za zalety.

Jakie prace wykończeniowe prowadzi się w domu z bali?

prace wykończeniowe w domuPrace wykończeniowe to ostatni etap budowy każdego domu, nie tylko tego z bali. Firma, która wykonuje prace wykończeniowe z Warszawy w domach z bali nie ma za dużo do zrobienia. Najczęściej właściciele chcą zachować pięknie drewno na ścianach wewnątrz oraz na zewnątrz domu. Wykończenia wnętrz polegają najczęściej na położeniu podłogi oraz na zalakierowaniu ścian. Oczywiście prace wykończeniowe to także montaż stolarki okiennej oraz drzwiowej. Do tego nie można zapominać o rynnie, rurze spustowej oraz wylewce przed domem, która umożliwi lepsze poruszanie się. Wykończenia wnętrz w Warszawie w takich domach z bali wykonuje firma, która zna się na impregnacji oraz konserwacji drewna. Dzięki tym zabiegom drewno będzie dłużej jak nowe.

Gabiony i domy z bali – dobry pomysł?

ogrodzenie gabionowePo zakończeniu budowy warto nie zapominać o montażu ogrodzenia. Niestety wybór nie jest łatwy, gdyż takie ogrodzenie może być:

  • panelowe
  • gabionowe
  • drewniane
  • prefabrykowane
  • murowane
  • żeliwne

Jeśli chodzi o domy z bali, to dobrze wykonać ogrodzenie, które będzie równie wykonane z naturalnego materiału. Może to być drewniany płot lub na przykład ogrodzenia gabionowe. Gabiony jest ogrodzeniem, który jest zbudowany z kosza, do którego można wrzucać kamienie, drewno, cegły i tym podobne materiały. Coraz większa liczba osób decyduje się na gabiony. Cena tego rodzaju ogrodzenia zależy od tego, jakich materiałów, użyjemy do wypełniania koszy metalowych. Gabiony mają wiele zalet. Dobrze maskują to co się dzieje na działce. Poza tym także wygłuszają, więc ten rodzaj ogrodzenia jest dobrym rozwiązaniem jeśli dom znajduje się w pobliżu ruchliwej drogi.


Inne strony związane z poruszanym tematem:

  • Naturekodom.pl – strona internetowa firmy tworzącej domy drewniane z bali
  • Gabionyogrodzenia.com.pl – strona internetowa producenta tworzącego ogrodzenia gabionowe
  • Pulawscy.com – witryna internetowa firmy wykonującej prace wykończeniowe w Warszawie
  • Muratorplus.pl – serwis internetowy poświęcony zagadnieniom budowlanym

Podsumowanie

Domy z bali cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które decydują się na budowę nowego domu. Takie domy to piękna drewniana elewacja, a;le także wiele właściwości jak i trwały oraz wytrzymały dom.