Każdy z nas kto był kiedyś na wakacjach i korzystał przy tym z hotelu, wie mniej więcej jakie mamy oczekiwania względem ich standardów. Często korzystamy z nich również podczas wyjazdów służbowych, ale wtedy zależy nam już na zupełnie innych rzeczach. Ważne jest zatem, aby hotel był uniwersalny i zadowalał każdą grupę społeczeństwa.

Wyposażenie wnętrz hotelowych – o czym powinniśmy pamiętać

meble do hoteliNie ma nic bardziej korzystnego dla reklamy, niż zadowolony klient. To on opowie o udanym wyjeździe swoim znajomym i zachęci do pobytu właśnie w naszym hotelu. Każdy hotel ma jakiś określony styl, jednak mimo tego, w każdym pokoju hotelowym powinny znaleźć się taki elementy jak:

  • łóżko
  • stolik nocny
  • biurko
  • fotel
  • szafa

Zapewnienie każdemu z naszych klientów dostępu do tych elementów z całą pewnością wpłynie pośrednio na pozytywną ocenę. Meble do hoteli powinny być wyprodukowane z myślą o jak najlepszych cechach funkcjonalnych. Szafy powinny być pojemne i powinny umożliwiać segregację rzeczy gości. Powinna być szafa z półkami i szafa do powieszenia rzeczy. Niezbędne mogą okazać się również szuflady, więc można przemyśleć również postawienie komody. Łóżko w pokoju hotelowym powinno być również odpowiednio duże, ale podstawową sprawą będzie wysokiej jakości materac. To on zadecyduje o tym, czy nasz klient obudzi się wyspany i zadowolony. Poza meblami jednak musi się w każdym pokoju znaleźć kilka sprzętów, które są zawsze przez klientów używane. Przede wszystkim będzie to suszarka do włosów oraz żelazko. Będąc w podróży i przewożąc swoje rzeczy w walizce, z całą pewnością będziemy chcieli sobie je wyprasować. Warto zadbać również o deskę do prasowania. Co jeszcze powinno znaleźć się w pokojach hotelowych?

Telewizory hotelowe wymagane przez klientów

telewizor hotelowyOczywiście ważne są również inne elementy, które zostaną pozytywnie odebrane przez każdego klienta. Często czynnikiem, który zadecyduje o wybranym przez nas hotelu jest obecność w pokoju telewizora oraz internetu bezprzewodowego. Jest to nieuniknione biorąc pod uwagę dzisiejszy postęp. Dlatego właśnie żaden hotel nie pozwoli sobie na rezygnację z tych elementów. Telewizory hotelowe są powszechne dzisiaj, a każdy hotel dba o zapewnienie dostępu do podstawowych, zapewniających i rozrywkę i wiadomości, kanałów telewizyjnych. Ważna będzie również komunikacja pomiędzy gościem hotelowym i obsługą hotelu. W tym celu w każdym pokoju instalowane są telefony, a w całym hotelu stosowane są centrale telefoniczne. Jeśli klient będzie chciał złożyć jakieś zamówienie, albo zechce zgłosić jakąś usterkę, nie będzie musiał wychodzić nawet z pokoju. To samo dotyczy obsługi hotelowej, która zamiast pójścia do odpowiedniego pokoju, może po prostu wykonać telefon. Umożliwia to również komunikację pomiędzy pracownikami różnych części hotelu.

Lampy włoskie jako ciekawa forma dekoracji

ekskluzywne lampy włoskieNie należy jednak zapominać, że nie tylko wygoda klienta, wpływa na jego ocenę. Do standardu hotelu wlicza się również jego wystrój i prezentowany styl. Najważniejsze jest to, żeby wybrane elementy pasowały do siebie nawzajem i wyrażały jeden określony charakter. Chcąc połączyć element funkcjonalności z dekoracją, na pewno zdecydujemy się na wybranie lamp ozdobnych. Dobre oświetlenie jest bez dwóch zdań, bardzo ważnym elementem. Specyficzny charakter wyrażają lampy włoskie. Może się jednak okazać, że nie do każdego wystroju pasują. Są to lampy bardzo eleganckie dość oryginalne. Wtedy warto będzie wziąć pod uwagę ideal lux, lampy tej firmy wyrażają charakter bardziej nowoczesny i swobodny. Musimy pamiętać, że każdy wybrany przez nas element zarówno dekoracyjny, jak i spełniający określoną funkcję, będzie miał wpływ na wyraz ostateczny wnętrza naszego hotelu. Czasem mniej oznacza lepiej. Więc powinniśmy przy dekorowaniu kierować się zasadami uniwersalnymi, tak aby trafić w gust każdego.


Inne źródła wiedzy w zakresie analizowanych zagadnień:

  • 4budowlani.pl – portal internetowy dla fachowców z branży budowlanej
  • Ecrystal.pl – sklep internetowy oferujący lampy ideal lux
  • Wandex.pl – strona internetowa firmy oferującej telewizory hotelowe
  • Chairconcept.com – strona internetowa firmy oferującej meble hotelowe

Podsumowanie wpisu

Zdecydowanie na to jaki standard przedstawia nasz hotel wpływ ma jego odpowiednie wyposażenie. Priorytetem do spełnienia dla każdego właściciela hotelu powinno być zapewnieni odpowiedniego komfortu swoim gościom. Decyduje to z całą pewnością o opinii jaka o danym hotelu będzie panowała.