Kiedy przychodzi w naszym życiu ten jedyny, najważniejszy dzień, czyli nasz ślub, chcemy, żeby wszystko poszło zgodnie z planem. Planujemy wszystko dokładnie, żeby zadowolić siebie i swoich gości. Jednak najważniejsze jest dla nas, żeby zachować jak najwięcej wspomnień, a w tym zdecydowanie pomaga fotograf.

Fotograf ślubny i jego oferta

fotograf ślubnyO tym czy nasz wielki dzień, czyli nasz ślub, będzie wspominany przez wszystkich jeszcze na długo po skończeniu, zadecyduje odpowiednie zaplanowanie szczegółów. Musimy w odpowiedni sposób zadbać o zapewnienie dobrej zabawy wszystkim naszym gościom, wtedy z całą pewnością będą mówić o naszym weselu pozytywnie i przez długi czas. Jednym ze stosowanych sposobów na to jak zachować jak najwięcej wspomnień z tego dnia jest wynajęcie fotografa. Oczywiście każdy fotograf oferuje co innego i powinniśmy dobrze zapoznać się z jego ofertą. Najczęściej u fotografów, w których ofercie znajduje się fotografia ślubna znajdziemy podzieloną ją na:

  • plener
  • przygotowania
  • ceremonia ślubna
  • wesele

Oczywiście możemy wybrać, którą część z tego dnia chcemy sfotografować. Najczęściej wybieraną opcja jest wykonanie zdjęć z całego dnia. Jednak są również osoby, które wybierają dla siebie tylko plener, albo chcą mieć zdjęcia tylko z ceremonii ślubnej. Zdecydowanie najrzadziej wybieranym etapem, który chcemy sfotografować są przygotowanie. Większość ludzi nie uznaje tego momentu jako szczególnie ważne i zależy im bardziej na odpowiednim przedstawieniu dalszej części dnia. Oprócz fotografii ślubnej ważne jest również filmowanie przebiegu dnia dnia ślubu. Ta możliwość istnieje już od bardzo dawna, jednak z każdym dniem obserwuje się nowe pomysły na to jak w oryginalny sposób, nie zanudzając widzów przedstawić ślub i wesele. Tak samo dużą liczbą nowoczesnych pomysłów na to jak urozmaicić wykonanie swojej usługi, chwalą się ostatnimi czasy również fotografowie.

Obozy kitesurfingowe jako oryginalny pomysł zdjęć plenerowych

obóz kitesurfinguPoza tym, że istnieje wiele nowych form na to, jak ciekawie przedstawić ślub i wesele na zdjęciach, postępowi podległa również technika. Fotograf, który wykonuje usługę najpierw musi wybrać odpowiednie zdjęcia, a następnie poddaje je obróbce komputerowej. Jest to pewnego rodzaju retusz. Zdjęcia które odda swoim klientom muszą zachwycać, a czasem dobry aparat i zdolności w uchwyceniu kadru nie wystarczą. Fotograf musi wykazywać się co raz większą kreatywnością, zwłaszcza przy wyborze miejsc na wykonanie zdjęć plenerowych. Zdecydowanie banalne i wiele razy powtarzane jest robienie zdjęć w parku, albo przy murach jakiegoś zabytkowego budynku. Niektórym parom młodym może się to jak najbardziej podobać. Jednak większość z nich chce zaryzykować i spróbować czegoś zupełnie innego. Często wraz z fotografem podejmują decyzję, że sesja plenerowa zrobiona zostanie w miejscu, w którym się poznali. Oczywiście jest to niekiedy całkiem oryginalne miejsce. Na przykład jeśli narzeczeni poznali się w supermarkecie, można wymyślić wiele ciekawych i śmiesznych sposobów na sesję pary młodej właśnie tam. Jeśli jednak żadne oryginalne i wyjątkowe historie czy miejsca nie są związane z parą, wtedy trzeba uruchomić kolejne pokłady wyobraźni.Całkiem zwariowanym pomysłem może okazać się zrobienie zdjęć na obozie sportowym. Dlaczego nie może to być na przykład obóz kitesurfingu?

Szablony do malowania jako urozmaicenie wnętrza

szablony do malowania na ścianęJeśli nie jesteśmy jednak gotowi na tak wielkie wyzwanie, albo po prostu nie stać nas na aż takie szaleństwo, musimy skorzystać z możliwości bardziej stacjonarnych. Jak najbardziej część zdjęć może zostać wykonana w studio. Fotograf odpowiednio dobierze gadżety i wystrój wnętrza, tak, aby zdjęcia były jedyne w swoim rodzaju.Przydatne w przygotowaniu wnętrze, w którym będzie wykonywana sesja zdjęciowa mogą okazać się szablony na ścianę. Dzięki nim można nadać wnętrzu odpowiedniego charakteru, a nawet dostosować je odpowiednio pod parę młodą.

 


Inne źródła wiedzy w zakresie analizowanych zagadnień:

  • Kitepark.pl – strona internetowa firmy organizującej obóz kitesurfingu na Helu
  • Fotografslub.eu – witryna internetowa fotografa ślubnego z małopolski
  • Dekorius.pl – sklep online oferujący szablony do malowania i fototapety na wymiar
  • Slub-wesele.pl – internetowy portal poświęcony branży ślubnej

Podsumowanie

Oczywiście nie będzie to łatwe do wykonania. Przede wszystkim ze względu na to, w jakich strojach występuje para młoda. Jednak jeśli i młodzi i fotograf wykażą się odpowiednią spontanicznością i otworzą się na pomysł, z całą pewnością przyniesie to spektakularny efekt.