O tym w jakiej kondycji będzie nasze ciało w przyszłości, decyduje wszystko co robimy dla własnego zdrowia, już od najmłodszych lat. Oczywiście w przypadku dzieci o to, żeby były zdrowe i dobrze się rozwijały, dbają rodzice. Obowiązkiem każdego rodzica jest zatem zadbać o to, żeby dziecko nabrało odpowiednich nawyków, które wykształtują jego charakter.

Buty profilaktyczne jako dobry początek

buty profilaktyczne dla dzieciZacznijmy zatem od tych najmłodszych naszych pociech. Pierwsze co jest sprawdzane po urodzeniu naszego dziecko jest to, czy jest zdrowe. Oczywiście może się czasem nieszczęśliwie okazać, że posiada jakąś chorobę i oczywiście będziemy musieli wcielić niezbędne kroki w nasze życie, jednak choroba zostanie z nim na zawsze. Są jednak sytuacje, w których od najmłodszych lat, podejmując dobre decyzje, spowodujemy eliminację problemu w przyszłości. Zdecydowanie jednym z takiego rodzaju elementów są wady postawy. Wyróżniamy trzy podstawowe wady kręgosłupa:

  • kifoza
  • lordoza
  • skolioza

Wraz z tym, jak nasze dziecko będzie rosło może uwidocznić się u niego skrzywienie kręgosłupa, albo inne tego typu dolegliwości, jak na przykład krzywe nogi, nieprawidłowe ustawianie stóp. Mogą to być również nabyte elementy, poprzez na przykład nieprawidłowe siedzenie, czy za ciężki plecak. Należy na to zwrócić szczególną uwagę, gdyż nieprawidłowa postawa wpływa na rozwój wszystkich elementów ciała człowieka, nawet na organy wewnętrzne. Z tego rodzaju problemem pomoże nam zdecydowanie ortopeda i to do niego od razu, kiedy zauważymy nieprawidłowości, powinniśmy się udać. Wskaże on nam odpowiednie leczenie. Jednak zazwyczaj jest to rehabilitacja, albo ćwiczenia, które dziecko będzie miało wykonywać w domu. Często również zalecane są buty profilaktyczne. Noszenie takich butów, wywołuje naprawdę dobre efekty. Można również wziąć pod uwagę wkładki profilaktyczne, które będziemy mogli zastosować w butach, które dziecko już posiada.

Spływy kajakowe jako dobra forma zachęty do aktywności fizycznej

spływy kajakowe na rzeceNie należy zdecydowanie zapominać o tym, że bardzo ważny, już od najmłodszych lat jest ruch na świeżym powietrzu. Obserwuje się niestety dzisiaj bardzo duży spadek liczby dzieci, które chętnie robią coś na świeżym powietrzu. Większość swojego czasu spędzają przed komputerami, a nie jest to zdecydowanie dla nich nic dobrego. Dlatego do nas należy zadanie, aby zachęcić dziecko do wyjścia na dwór i zrobienia czegoś fajnego. Zdecydowanie powinniśmy dawać naszym dzieciom przykład, żeby widziały, że dla nas aktywność fizyczna jest również bardzo ważna. Dlatego właśnie warto organizować czas wolny wspólnie i organizować na przykład jakieś wycieczki, oczywiście aktywne ich formy. Z całą pewnością dobrze będzie zabrać całą rodzinę na przejażdżkę rowerową. Jeśli odpowiednio zaplanujemy trasę, nasze dzieci będą na pewno zadowolone i chętne na następne razy. Jeśli mamy już trochę starsze dzieci, świetnym sposobem na spędzenie rodzinnie czasu wolnego będzie wyjazd na spływ kajakowy w Bory Tucholskie. Nie wymaga od nas to tak naprawdę wiele wysiłku. Jedyne co musimy zrobić to wygospodarować trochę wolnego czasu i zorganizować wyjazd. Z wyposażeniem nas w odpowiedni sprzęt pomoże nam wypożyczalnia kajaków. Może się okazać, że taki wyjazd nie będzie nas wcale dużo kosztował, a przyniesie dobre rezultaty.

Trening indywidualny dla rodziców jako dobry przykład dla dzieci

treningi personalne u trenera osobistegoJak już wcześniej zostało wspomniane, bardzo ważne jest, aby rodzice dawali swoim dzieciom dobry przykład. Obserwują one to co robią starsi i przyjmują wszystko to za dobre i potrzebne. Dlatego właśnie jeśli rodzice będą aktywni fizycznie, ich dzieci z całą pewnością nie będą stroniły od uprawiania sportów.Dlatego właśnie dobrą formą na wypełnienie wolnego czasu aktywnie dla rodziców będą treningi na siłowni. Jednak, aby wszystko było przeprowadzone prawidłowo i przynosiło efekty oczekiwane, pomocny może okazać się trener osobisty. Warszawskie siłownie dysponują naprawdę wykwalifikowana kadrą. Warto zastanowić się nad zrobieniem dla siebie czegoś dobrego. A myśl o tym, że dobrze wpłynie to również na świadomość naszych pociech, dodatkowo uprzyjemnia rozpoczęcie aktywności fizycznej.


Więcej na ten temat na:

  • Activitas.com.pl – strona internetowa firmy oferującej spływy kajakowe w Bory Tucholskie
  • Abczdrowie.pl – portal internetowy poświęcony zdrowiu i medycynie
  • Ministore.pl – sklep online sprzedający buty profilaktyczne dla dzieci
  • Aktywnytrener.pl – strona internetowa trenera osobistego prowadzącego treningi personalne w Warszawie

Podsumowanie artykułu

Przede wszystkim nie jest łatwe zadbać o wszystko tak, aby nie przynosiło to żadnych przykrych konsekwencji w przyszłości. Mając małe dzieci nie jesteśmy czasami w stanie pamiętać o wszystkim. Są jednak takie elementy, o których nie należy zapominać i o które należy zadbać w szczególności.