Koniec życia każdego jest nieunikniony. Osoby pozostające na ziemi, bez tej bliskiej osoby, która odeszła, chcą ją upamiętnić w odpowiedni sposób. Jednym z takich sposobów jest zakup pięknego, ekskluzywnego nagrobka, na którym będzie widniało jej imię i nazwisko.

Jakie powinny być ekskluzywne nagrobki?

nagrobek z granituNagrobki to coś w stylu wiecznej pamięci po osobie, które odeszła. Wybierając nagrobki, powinniśmy stawiać na wytrzymałe materiały. Takim na pewno będzie granit, który jest skałą, która została uformowana pod wpływem wysokich temperatur. Marmur jest skałą osadową, która powstała na dnie oceanu ze szczątek związków organicznych, dlatego materiał tej jest kruchy i na pewno mniej wytrzymały. Wybierając ekskluzywne nagrobki lub też tradycyjne nagrobki podwójne, warto jest, jednak zdecydować się na granit. Należy pamiętać, że taki wybór to inwestycja na wiele lat, a granit pozwoli na zachowanie jak najlepszego stanu nagrobku przed długie lata. Obecnie na rynku można spotkać wiele odmian granitu w wielu kolorach, tak więc wybór granitowych ekskluzywnych nagrobków jest jak najbardziej duży.

 

Cam program, który ułatwia projektowanie

oprogramowanie cad camObecnie także projektanci nagrobków idą z duchem czasu i projektują swoje produkty przy pomocy programów komputerowych. Jednym z takich programów jest cam. To dzięki cam program z łatwością zaprojektuje się każdy detal, nie tylko nagrobki, ale także każde części różnych maszyn, domu, a także różne formy. Dlatego chcąc być perfekcjonistą projektowania nagrobków warto jest zainwestować w oprogramowanie cad cam. Program ten pozwala nie tylko projektować, ale także:

  • zarządzać parametrami
  • zarządzać procesami
  • zarządzać narzędziami

Programu Cam mają za zadanie wspomagać proces projektowy, a także proces wywarzania. W tym programie tworzy się rysunki 2D lub 3D. Tworzone rysunki mogą być powierzchniowe lub bryłowe. Nie tylko programu Cam wspomagają proces produkcji nagrobków, także istnieje na rynku wiele innych programów, które są przede wszystkim poświęcone projektowaniu nagrobków.

Taśmy oznaczeniowe przy produkcji nagrobków

taśmy oznaczeniowePodczas produkcji nagrobków należy pamiętać, aby zachować jak największą ostrożność, gdyż materiał, z którego są produkowane jest bardzo drogi. Dlatego w takich zakładach stosuje się między innymi taśmy oznaczeniowe, które odgradzają miejsca, gdzie płyty z kamienia się znajdują. Poza tym w takim zakładzie można spotkać suwnice, która jest bardzo pomocna podczas przenoszenia ciężkich płyt z kamienia, z którego wyprodukowany będzie nagrobek. Oczywiście zależnie od wybranego materiału, jak i od rozmiaru nagrobka ceny są rożne, także to wysokość ceny na wpływ sam producent. Oprócz samego kamienia na taki nagrobek można wybrać dodatkowe elementy, takiej jak krzyże, wazony, czy znicze dekoracyjne przy pomocowane na stałe. Jeśli prowadzi się swój własny biznes należy pamiętać o promocji oraz reklamie swojej działalność. Także jest tak z usługa, jaką jest projektowanie oraz sprzedaż nagrobków. Jednym ze sposobów na tą promocję jest wycinanie liter z folii. W ten sposób powstanie odpowiedni szyld, który zareklamuje oraz uświadomi potencjalnych klientów, że taka działalność w tym miejscu jest prowadzona. Także duże banery są dobrym sposobem na promocję takiego zakładu. Zakład oferujący nagrobki, to specyficzny zakład, dlatego niektóre formy promocji są w tym przypadku nie wskazane, jak na przykład gadżety reklamowe.


Dodatkowe informacje w tym zakresie dostępne są na:

  • E-pomniki.pl – witryna internetowa firmy projektującej ekskluzywne nagrobki
  • Bvformat.pl – strona internetowa firmy oferującej taśmy odblaskowe
  • Zgon.pl – portal internetowy poświęcony branży pogrzebowej
  • Ez-cam.pl – strona internetowa prezentująca oprogramowanie cad cam

Podsumowanie

Projektowanie nagrobków nie należy do najłatwiejszych prac. Przede wszystkim taki nagrobek musi być wykonany z trwałych materiałów, do tego także taki nagrobek musi spełniać walory estetyczne, które będą się podobały klientom.