Biznes dzisiaj musi być otwarty na nowe technologie. To jeden z czynników, który decyduje o konkurencyjności przedsiębiorstwa. Dobrze jest nie tylko nie opierać się nowym rozwiązaniom, ale także starać się wprowadzać wciąż nowe usprawnienia w firmie. Dzięki temu ma ona większe szanse osiągnięcia sukcesu.

Sklepy Prestashop pomogą małym firmom handlowym

panel sklepu internetowego prestashopJeśli ktoś prowadzi małą firmę sprzedającą jakieś produkty, powinien zaopatrzyć się w pomocny system sprzedaży. W dzisiejszych czasach, jeżeli przedsiębiorstwo sprzedaje jedynie na miejscu, to rezygnuje z dużej ilości klientów, którzy być może byliby zainteresowani danymi produktami także online. Najlepiej jest więc połączyć sklep internetowy ze sklepem na miejscu, a wówczas już konieczny jest sprawdzony system. Małym przedsiębiorstwom nie opłaca się inwestować w sklepy Magento. Jest to bowiem system bardziej zaawansowany, zajmuje wiele miejsca na serwerze, a dla firm, które nie posiadają bardzo bogatego asortymentu i dopiero zaczynają się rozwijać nie jest to potrzebne. Warto porównać sobie właśnie sklepy internetowe Prestashop z tymi wspieranymi przez system Magento. Sklepy internetowe Magento a Prestashop:

  • Magento to system bardziej zaawansowany, nie dla laików
  • Magento wymaga większego wsparcia ze strony informatyków
  • Magento posiada więcej funkcji, które jednak nie są niezbędne początkującym biznesom
  • Prestashop jest dużo łatwiejszy w obsłudze
  • Prestashop posiada intuicyjny panel administracyjny, przeciwnie do Magento
  • za pomocą Prestahop można w prosty sposób dodawać produkty i systematyzować je

Na pewno nie da się dziś obejść bez zaawansowanego wsparcia, które pomoże firmie handlowej w ewidencji towarów. Taki system nie jest potrzebny w sklepie, działającym na miejscu na przykład w Inowrocławiu, ale będzie koniecznością w sytuacji, gdy firma otwiera się także na działania online. Dzięki niemu klienci w prosty sposób będą mogli dokonywać zakupów, a właściciel wszystkie transakcje będzie mógł monitorować i robić zresztą o wiele, wiele więcej.

Reklama jako podstawa w każdego rodzaju biznesie

baner reklamowyNie ma możliwości, aby firma utrzymała się, jeżeli potencjalni klienci nie wiedzą nawet o jej istnieniu. Bezwzględną koniecznością jest posiadanie własnej strony internetowej. Działa ona w dzisiejszych czasach jak wizytówka. Jeśli firma jej nie ma, znaczy, że nie istnieje. Naiwnością jest myślenie, że wystarczy założyć działalność, a klienci sami się pojawią. To nieprawda i trzeba zadbać o to, aby przynajmniej wiedzieli oni, że przedsiębiorstwo istnieje. Kiedy już zostało to zrobione, ważne także, aby zachęcić ludzi do korzystania właśnie z jego usług, a nie konkurencji. Istnieje wiele różnych form reklamowych, które trzeba dostosować do rodzaju działalności tak, aby przekazywany komunikat był spójny z wizerunkiem, jaki chce się wytworzyć w oczach klientów. Wtedy bowiem można osiągnąć najlepsze efekty. Jeśli przekaz będzie nie do końca jasny, to sporo osób nie zdecyduje się wybrać danej firmy i po prostu wybierze inną – tę, której wizerunek jest bardziej dla nich oczywisty. Przykładem może być kancelaria prawnicza, która zamiast dobrać formy reklamy, utwierdzające jej profesjonalny i ekspercki charakter, inwestuje w reklamy komiczne. Przez to zyskuje efekty przeciwne od zamierzonych i ludzie nie zgłaszają się do niej ze swoimi problemami. Wolą wybrać inną placówkę, która wydaje im się bardziej fachowa.

Tablice reklamowe, czyli gwarancja widoczności

tablica reklamowaJednym z rodzajów reklamy są tablice reklamowe. To także działanie, pomagające zwrócić uwagę klientów na fakt, że firma istnieje. Jest to bowiem podstawa nie tylko w Internecie. Również w świecie rzeczywistym można, a nawet trzeba, starać się zwracać uwagę przyszłych klientów. Przechadzając się po Inowrocławiu mogą oni mimochodem zauważyć tablicę reklamową firmy z branży, z której chcą albo będą chcieli niebawem skorzystać.

 

 


Wartościowe źródła informacji związanych z tematem:

  • City Vision – strona internetowa firmy z Inowrocławia dostarczającej tablice reklamowe
  • Wirtualnemedia.pl – serwis internetowy poświęcony mediom i reklamie
  • Idea07 – witryna internetowa agencji interaktywnej wdrażającej sklepy internetowe prestashop

Podsumowanie

By firma pozostała konkurencyjna i osiągała sukcesy, musi być otwarta na nowości, ale też na znane rozwiązania. Przede wszystkim trzeba działać w kompleksowy sposób i zadbać o dobrą reklamę i oprogramowanie wspierające.