Coraz więcej osób decyduje się na własne przedsiębiorstwo gospodarcze. Zazwyczaj są to sklepy spożywcze, z akcesoriami zakupowanymi w hurtowniach. Dlaczego by jednak nie pomyśleć nad najprostszym sposobem na zarobek wykorzystującym siłę naszych rąk?

Krótki kurs jak uszyć posłanie dla psa lub kota

legowisko dla psaDecydując się na przedsiębiorstwo zajmujące się szyciem materacy dla psów musimy najpierw wiedzieć jak to prawidłowo wykonać. W pierwszej kolejności ustalamy wymiary, a następnie wycinamy w materiale kształt o odpowiednim rozmiarze. Będzie to stanowiło podłogę naszego legowiska. Tkaninę należy wyciąć podwójnie. Następnie, mierząc i sumując wszystkie boki wyznaczamy obwód. Mając wyznaczoną długość wycinamy pasek z materiału w kształcie prostokąta, uwzględniając obwód i wysokość jaką ma mieć posłanie. Należy pamiętać, aby dodać również około 3 cm na zszycie. W kolejnym kroku zszywamy końce wyciętego prostokąta i składamy go na pół. Jeżeli legowisko dla psa ma być prostokątne, złożony pasek materiały dzielimy na cztery części, tak aby dopasować go do wcześniej wyciętej podłogi. Szpilkami zaznaczamy miejsca wykończeń. Złożony materiał przeszywamy, dzięki temu wypchane boki będą się lepiej układały. Wybieramy bok, który będzie przodem, możemy go przyozdobić wcześniej haftując imię psa podyktowane przez klienta bądź motyw kości. Ładnie prezentują się także przyszyte kokardki. W wewnętrznej stronie prostokąta przeznaczonego na ściany, za pomocą mazaka zaznaczamy łuk na przednim boku. Po wyznaczonym łuku prowadzimy maszynę tak aby dwie strony materiału były ze sobą zszyte, pozostałość odcinamy. Boki zszywamy na prawej stronie, zostawiając 20 cm. Później wypełniamy je kulką silikonową bądź gąbką i do końca zamykamy. Teraz zajmujemy się podłogą. Na środku ręcznie zszywamy dwa boki, po wypełnieniu w tych miejscach powstanie wgłębienie, dzięki czemu podłoże będzie przypominało poduszkę, boki zszywamy ze sobą zostawiając kawałek aby móc wypełnić poduszkę w środku. Po zakończeniu tego etapu należy już tylko zszyć ze sobą podłogę i obręcz. Szew powinien iść od strony wewnętrznej. Tak przygotowane legowisko wywracamy na lewą stronę, aby szew znalazł się pod posłaniem.

Szycie i potrzebne do tego maszyny domowe

domowa maszyna do szyciaOczywiście zakładając szwalnie posłań czy ubranek dla zwierzaków, konieczne jest nam zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt. Każda maszyna do szycia składa się z:

  • płytki ściegowej pod którą umieszczony jest bębenek z nicią dolną
  • chwytacza jest to mechanizm „”zbierający”” nitkę, warunkuje on powstanie ściegu
  • transportera przesuwający materiał podczas szycia
  • naprężacza nici górnej, od niego zależy jakość szycia dlatego jest to jeden z ważniejszych elementów
  • wolnego ramienia ułatwiającego obszywanie trudno dostępnych miejsc
  • stopki umożliwiająca szycie każdym ściegiem i różnych elementów

O ile na początek biznesu wystarczy nam maszyna do szycia po babci, o tyle w późniejszym czasie, jeżeli chcemy pracować na profesjonalnym poziomie będzie nam potrzebne zaopatrzenie się w bardziej nowoczesny sprzęt jak np. maszyna juka, siruba czy inderle. Rozwijając firmę, przy dużej liczbie zleceń, możemy przygotować się na zakup nawet kilku domowych maszyn, a także zatrudnienie dodatkowych osób. Dodatkowo konieczne jest odpowiednie wyposażenie, wiele rodzai materiałów, różne kolory nici, dodatki i ozdoby i inne. Oczywiście to wszystko łączy się z dużymi kosztami. Jednak teraz są na to sposoby..

Dotacje dla startujących firm

środki z dotacjiFinanse na otwarcie własnej działalności niekoniecznie możesz pozyskać tylko zaciągając kredyt w banku. Teraz masz również możliwość otrzymania datacji z Unii Europejskiej. Pomoc finansową można uzyskać z dwóch programów unijnych. Pierwszym krokiem jest wypełnienie oraz przesłanie formularza zgłoszeniowego wraz z wymaganymi dokumentami o udzielenie szkolenia. Następnie przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna. Gdy rekrutacja zakończy się pozytywnie, organizator szkolenia podpisuje umowę o wsparcie szkoleniowo-doradcze. Po jego odbyciu możemy możemy złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach mikropożyczki bądź dotacji. Konieczne będzie dostarczenie dokumentacji potwierdzających zarejestrowania działalności oraz biznes plan. Złożone wnioski oceniane są przez komisję powołaną przez instytucję udzielającą dofinansowania. W przypadku przyznania nam dotacji podpisujemy umowę o udzielenie dofinansowania na rozwój naszego przedsiębiorstwa.


Źródła informacji związanych z tematem:

  • Szyjwdomu.pl – witryna internetowa firmy sprzedającej maszyny domowe juki
  • Pb.pl – portal internetowy z informacjami przydatnymi dla przedsiębiorców
  • Lauren Design – strona internetowa przedsiębiorstwa tworzącego legowiska i materace dla psa

Podsumowanie

Szycie akcesoriów dla pupili jest idealnym przedsięwzięciem dla wszystkich matek wychowujących dzieci oraz miłośników szycia. W dzisiejszych czasach, dzięki licznym dotacjom dla nowo powstających firm, założenie własnej działalności nie jest już trudne, najważniejszy jest oryginalny pomysł i dobry biznes plan.