Zbliża się sezon wakacyjny. Po raz kolejny miliony Polaków zadadzą sobie odwieczne pytanie: „dokąd tym razem?” Czy postawić na miejsca sprawdzone; odwiedzone wielokrotnie, lecz przez to niezdolne do zarówno negatywnych, jak i co ważniejsze pozytywnych niespodzianek? A może w tym roku warto jednak spróbować czegoś nowego? Odwiedzić regiony mniej znane, lecz mające do zaoferowania równie wiele co te oblężone przez turystów?

Domki w górach dla wymagających

Domki w górachTatry to miejsce idealne dla zwolenników bardziej aktywnych metod spędzania wolnego czasu; chociażby w postaci przemierzania licznych dolin, jaskiń i szlaków górskich. Miłośników bardziej spokojnego spędzania wolnego czasu Zakopane zaprasza z kolei na zakupy na Krupówkach; stanowiących najpopularniejszą i najczęściej uczęszczaną ulicę miasta. Spragnieni historii mogą pozwiedzać lokalne zabytki i muzea w postaci chociażby kościoła św. Rodziny zawierającego zaprojektowaną przez Witkiewicza Kaplicę św. Jana Chrzciciela; czy Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego. Na wszystkich planujących przedłużyć pobyt czeka szeroka oferta domków letniskowych. Domek w górach wynajęty na dobę to koszt od 25-500 złotych.

 

Tanie domki nad morzem to ekonomiczne wyjście

tanie domki letniskowe nad morzemJak co roku domki letniskowe nad morzem przyciągną tysiące spragnionych słońca, plaży i kąpieli wczasowiczów. Część z nich wybierze malowniczą i cichą wieś letniskową Sarbinowo, która oprócz typowo nadmorskich atrakcji może pochwalić się również możliwością zwiedzenia zabytkowych kościołów, pokonania parków linowych, przejażdżki konnej, regeneracji w SPA oraz dedykowanych dzieciom rozrywek w postaci placu zabaw lub ZOO. Ponieważ wieś zamieszkuje zaledwie 500 mieszkańców, może okazać się również miejscem nieocenionym dla wszystkich pragnących ucieczki przed miejskim zgiełkiem. Koszt noclegu w Sarbinowie waha się od 35-230 złotych.

 

Charter jachtów na Mazurach

Jacht na MazurachOdwiedzić Mazury i nie spróbować żeglugi jachtem, to jakby wybrać się nad morze i ani razu nie pojawić się na plaży lub jak wybrać się w Tatry i ani razu nie trafić na Kasprowy Wierch. Charter jachtów na Mazurach charakteryzuje się wysoką rozbieżnością cen. Jacht żaglowy można wynająć już od 100 złotych. Cena rośnie zależnie od ilości osób, rodzaju jachtu, terminu oraz długości czarteru. Na spragnionych przepychu czekają luksusowe jachty motorowe wyposażone w pokłady do opalania, łazienki czy kabiny wyposażone w sprzęt audio-video. Ze względu na swoją budowę i możliwości silnika jachty motorowe zapewniają również dużo szersze możliwości żeglugi niżeli ma to miejsce w przypadku jachtów żaglowych. Koszt wynajęcia jachtu motorowego potrafi sięgnąć nawet 2 tysięcy złotych.

 


Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:

  • Gorskaosada.pl – witryna internetowa firmy oferującej domki w Zakopanem
  • Infoturystyka.pl – ogólnopolski portal internetowy z informacjami turystycznymi
  • Sunrise-sarbinowo.pl – strona internetowa ośrodka wynajmującego tanie domki letniskowe nad morzem

Podsumowanie analizy tematu

Jedno jest pewne: czy to Bałtyk, czy Tatry, czy mazurskie jeziora – każde z tych miejsc posiada swój urok i niepowtarzalne atrakcje przyciągające inny typ turystów. W poniższym artykule znajdziesz je pokrótce scharakteryzowane, tak byś w tym roku mógł bez większego trudu odpowiedzieć na odwieczne pytanie każdego wczasowicza.