Przeprowadzki nie są łatwym zadaniem i należy się do tego odpowiednio przygotować. Można przewozić ładunki samemu, ale również można wynająć specjalną firmę, która zajmie się tym kompleksowo.

Czym zajmuje się firma od transportu mebli?

Transport mebliPodczas przeprowadzki najistotniejszym elementem jest transport mebli. Jest to trudne zadanie ze względu na duże gabaryty. Specjalne firmy, które się tym zajmują, wiedzą jak delikatnie obchodzić się z meblami podczas transportu. Firmy zajmujące się transportem mebli zapewniają:

 • odbiór mebli,
 • dostawę mebli,
 • ręczny rozładunek i załadunek,
 • rozbiorem mebli,
 • montażem mebli,
 • zabezpieczenie mebli

Stare, często drewniane meble są bardzo ciężkie, więc ważne aby osoby, które się tym zajmują były silne. Do zabezpieczania mebli służą:

 • katony,
 • folie bąbelkowe,
 • taśmy
 • papiery

Tanie przeprowadzki firm

Transport rzeczy w ramach przeprowadzkiZamiast wynajmowania firm do transportu mebli, można wynająć firmę zajmującą się kompleksowo przeprowadzkami. Duża konkurencja tych firm gwarantuje tanie przeprowadzki w Krakowie, lub na terenie innych miast. Wiele firm zajmujących się przeprowadzkami, nie tylko pakuje i transportuje mienie, ale również ma możliwość składowania we własnych magazynach. Ważne, aby firma świadcząca tanie przeprowadzki była solidna. Transportowane są bardzo często cenne i delikatne przedmioty, dlatego ważne aby pracownicy podchodzili do pracy sumiennie. Wiele firm świadczy tylko przeprowadzki dla firm. Takie usługi charakteryzują się przeprowadzaniem małych i dużych firm. Zmiana lokalizacji dużych firm, czy zakładów przemysłowych jest dużym wyzwaniem. Dobrze zorganizowana przeprowadzka firm nie powinna wpływać na zakłócenie ciągłości pracy przedsiębiorstwa. Przed przeprowadzką firmy ważna jest wizyta koordynatora przeprowadzki. Koordynator oszacuje koszty transportu, ile będzie potrzebne samochodów, jak zabezpieczyć urządzenia. Po wizycie koordynatora na miejsce jest wysyłana odpowiednia ilość samochodów oraz pracownicy, który pakują sprzęt. Czasem jest konieczny również posługiwanie się specjalnym sprzętem, który jest pomocny podczas pakowania na samochody ciężkich urządzeń. Pracownicy firmy transportowej również są odpowiedzialni za demontaż i montaż wyposażenia.

Jak można przeprowadzić się do Anglii?

Bus do transportu osóbNajwięcej problemu jest z zagranicznymi przeprowadzkami. Wtedy nie możliwie jest wykonywanie między miejscami wielu kursów. Do przeprowadzek zagranicznych najlepiej jest wynająć dużą ciężarówkę, albo firmę specjalistyczną, która zajmie się tym kompleksowo. Ta druga opcja jest na pewno korzystniejsza. Przeprowadzki do Anglii z Polski odbywają się zazwyczaj kilkoma samochodami, które maja do pokonania Niemcy, Francję i kanał La Manche. Kanał La Manche mogą pokonać na promie lub Eurotunelem. Podróż promem jest tańsza. Czas trwania zależy od miejsca docelowego, ponieważ porty nie tylko znajdują się nad kanałem La Manche, ale na całym wybrzeżu Anglii. Portem docelowym jest miejsce, które znajduje się najbliżej miejsca przeprowadzki. Takim sposobem podróży ominie się wiele zatłoczonych ulic, którymi by musiały jechać ciężarówki podróżujące Eurotunelem. Bardzo często przeprowadzkom zagranicznym towarzyszy plan przeprowadzki oraz wiele formalności, które załatwi za nas firma transportowa. Takie przeprowadzki są realizowane w systemie door to door. Zazwyczaj takie przeprowadzki są rozliczane od wagi paczek. Podczas przygotowań przeprowadzki najlepiej pakować wszystko do kartonów tekturowych. Kartony służą do pakowania mniejszych elementów, jednak nie należy przesadzać. Lepiej się przenosi mniejsze i lżejsze kartony. Odzież oraz tekstylia można pakować do dużych worków foliowych. Większe sprzęty należy zabezpieczać np. folią bąbelkową. Elementy, które mogą się poruszać, jak np. drzwiczki należy zabezpieczyć.


Źródła informacji związanych z tematem:

 • Etransport.pl – portal internetowy zawierający informacje ze świata transportu
 • Krakowprzeprowadzki.pl – strona internetowa firmy z Krakowa oferującej transport mebli
 • GB-Trans – strona internetowa przedsiębiorstwa oferującego paczki i busy do Anglii

Podsumowanie tematu

Aby przeprowadzka nie sprawiała uciążliwości najlepiej jest wynająć specjalna firmę transportową. W przypadku zagranicznych przeprowadzek wynajmowanie specjalnej firmy jest na pewno najlepszym wyjściem z tej sytuacji.