Podczas podróży kilkudniowej za granicę samochód zaparkowany jest przez kilka dni na parkingu hotelowym. Dobrze jeśli taki hotel posiada parking zadaszony, jeśli nie to samochód jest narażony na warunki atmosferyczne.

Na zimę plandeki samochodowe

SamochódPodczas podróży samochodem za granice, która ma potrwać kilka dni, bardzo często samochód będzie musiał stać na parkingu bez zadaszenia. Wtedy taki samochód będzie narażony m. in. na warunki atmosferyczne. Plandeki w porównaniu do pokrowców są cięższe, ale też i bardziej wytrzymałe. Plandeka na samochód osobowy jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku zimowego wyjazdu. Podczas zimy taka plandeka ochrania przede wszystkim przed śniegiem, ale także przed błotem śniegowym, który źle wpływa na karoserie. Plandeka powinna być wykonana z materiału wodoodpornego, ale również paroprzepuszczalnego, tak aby pod nią nie była produkowana za duża ilość wilgoci, która jest szkodliwa dla auta i prowadzi do powstania korozji.

Jaki pokrowiec na samochód wybrać?

SamochódPokrowiec na samochód podobnie jak plandeka ma za zadanie ochronę samochodu przed uszkodzeniami, zabrudzeniem i warunkami atmosferycznymi. Również zabezpiecza przed promieniowaniem UV, które powoduje blaknięcie lakieru. Pokrowiec w przeciwieństwie do plandeki jest lżejszy i łatwiej go transportować. Zajmuje mniej miejsca, więc łatwiej go gdzieś wcisnąć między bagaże. Wybierając odpowiedni pokrowiec na samochód w pierwszej kolejności należy kierować się rozmiarem, tak by pasował do danego samochodu. Klient ma wpływ na:

  • kolor,
  • rodzaj tkaniny,
  • wzory na pokrowcu.

Do tego taki pokrowiec powinien być praktyczny. Spotykane są tańsze wersje pokrowców, które są wykonane z foli. Pokrowce zakłada się w łatwy sposób na samochód. Wystarczy umieścić go na dachu, rozłożyć boki i naciągnąć je. Utrzymanie pokrowca na samochodzie umożliwiają wszelkiego rodzaju gumki, sznureczki i zapinki.

A może podróż busem z Polski do Niemiec lub Holandii?

BusOprócz podróży własnym samochodem za granicę można wynająć busa. Takie busy gwarantują komfortową podróż. Najpopularniejsze są busy z Polski do Niemiec i busy z Polski do Holandii. Takie busy łączą najważniejsze miasta w Polsce tymi w Niemczech lub Holandii. Niektórzy przewoźnicy oferują również transport spod domu do miejsca docelowego. Busy jeżdżące za granicę są wyposażone w klimatyzację, lub dodatkowe ogrzewanie w czasie mroźnych dni. Do tego aby podróż przebiegała w miły sposób posiadają telewizory, wi-fi czy krzesełka dla małych dzieci. Czasem takiego busa można wynająć na kilka dni. Zazwyczaj wtedy takie podróże są w celach turystycznych. Taki bus spędza wiele czasu będąc zaparkowanym pod gołym niebem, więc warto wtedy go zabezpieczać przed uszkodzeniami lub niekorzystną pogodą. Busy dobrze gdy również są zabezpieczone przed kradzieżą, można to zrobić poprzez:

  • blokadę mechaniczna,
  • autoalarm,
  • lokalizator GPS.

Blokady mechaniczne są coraz bardziej skuteczniejsze. Są one instalowane na stałe, pod kierownicą. Taka blokada wyposażona jest w klucz. Gdy się go przekręci zostaje unieruchomiona kierownica. Blokady mechaniczne nie tylko działają na kierownicę, dostępne tez są takie które blokują skrzynię biegów. Przy skrzyni biegów montowana jest ramka ze stalowym trzpieniem. Taka blokada uniemożliwia przełączanie biegów złodziejowi. Lokalizatory GPS są montowane z niedostępnych miejscach w samochodzie. Dzięki temu urządzeniu przez przerwy jest rejestrowane położenie samochodu. Autoalarmy, aby mieć pewność, że dobrze działają lepiej jest montować w autoryzowanych stacjach obsługi. Te tańsze każdy złodziej umie w szybko sposób zdemontować. Czasem montowane są w samochodach ukryte przełączniki, po wciśnięciu takiego przełącznika jest wyłączana możliwość uruchomienia samochodu. Oprócz tych odrębnych sposobów chronienia auta, możne te wszystkie sposoby łączyć, wtedy ma się większą pewność, że samochód jest odpowiednio zabezpieczony.


Więcej informacji na stronach:


 

Kilka słów na zakończenie:

Podczas podróży za granicę, czy to swoim samochodem, czy to wynajętym busem ważne jest odpowiednie zabezpieczenie pojazdu podczas postoju, czy to przed pogoda, czy uszkodzeniami, albo złodziejami.