Jak ładnie wyglądać? To chyba jedno z częściej zadawanych pytań w dzisiejszych czasach i co ciekawe nie tylko kobiety je zadają. Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba w pierwszej kolejności odpowiedzieć na pytanie co dziś postrzegane jest jako kanon piękna, a trzeba przyznać, że na przestrzeni ostatnich lat zdecydowanie się on zmienił. Obecnie piękno to naturalność, więc wszystkie zabiegi, czy też rozwiązania upiększające na jakie się zdecydujemy powinny podkreślać nasze naturalne piękno.

Tatuaże wyszły z mody – usuwanie tatuaży

TatuażJeszcze nie tak dawno temu kanon piękna był zupełnie inny, wówczas naturalność w ogóle nie była brana pod uwagę, mocny makijaż biżuteria, tatuaże, czyli wszystko to co w sposób sztuczny może zdobić nasze ciało było modne. Większość z tych tak zwanych ozdób odeszło wraz ze zmianą mody, jednak z tatuażami nie było to takie proste. Obecnie zwłaszcza u kobiet, na tego typu ozdoby ciała patrzy się dość nieprzychylnie, zwłaszcza gdy tatuaż stracił na swoich walorach wizualnych z powodu, zmiany masy ciała kobiety czy też z powodu wiotczenia skóry, będącej wynikiem wieku. Dlatego coraz więcej osób, chcąc zadbać o swoja urodę, decyduje się na krok, który średnio kojarzy nam się z zabiegiem upiększającym, a mianowicie na usuniecie tatuażu. Zabieg ten pozwala na usuniecie barwnika ze skóry, dzięki czemu możliwe jest usuniecie samego tatuażu. Po kilku zabiegach tatuaż zwykle znika, jednak w niektórych wypadkach możliwe jest, że jego delikatny zarys pozostanie widoczny, jednak i tak zwykle wygląda to lepiej niż przed zabiegiem.

Delikatny i naturalny makijaż kluczem do piękna – microblading

MakijażJak być pięknym, to pytanie jakie zostało postawione na samym początku. Od nie pamiętnych czasów kobiety, aby podkreślić swoje piękno malowały się. Fakt, że teraz jest moda na naturalność nie oznacza, że makijaż odszedł w zapomnienie. Kobiety nadal się malują zmieniły się tylko sposoby makijażu i techniki. Makijaż powinien, być delikatny, ledwie widoczny, tak by twarz była jedynie muśnięta, a jej rysy delikatnie podkreślone. Wykonanie takiego makijażu wcale nie jest proste, dlatego coraz popularniejszy staje się makijaż permanentny, który pozwala stworzyć właśnie taki efekt i to na całkiem długo, dzięki czemu na długi czas odchodzi konieczność samodzielnego malowania się. Do zabiegów jakie wykonuje się jeśli chodzi o makijaż permanentny można zaliczyć:

  • makijaż brwi
  • makijaż ust
  • kreska na oku

Każda z tych opcji może być wykonana na kilka sposób. Dajmy na to makijaż brwi, może polegać na całościowym barwienie brwi, lub na microbladingu, czyli na dorysowywaniu pojedynczych włosków. Jako, że jest moda na naturalność to właśnie to drugie rozwiązanie jest o wiele bardziej popularne. Jeśli chodzi o usta to wykonuje się tylko ich obrys, by nadać im bardziej regularny kształt, albo maluje się je całościowo, wraz z cieniowaniem. To jakie rozwiązanie będzie w danym przypadku będzie lepsze zależy w dużej mierze od naturalnego wyglądu i urody klientki, bo to do nie powinny być indywidualnie dobierane konkretne rozwiązania.

Piękne oczy – soczewki air optix aqua i acuvue oasys

Soczewki kontaktoweOd wieków za jeden z atutów kobiet uważało się oczy, piękne spojrzenie mogło skraść nie jedno serce i nie inaczej jest teraz. Głębia spojrzenia, wyrazistość tęczówki, to wszystko jest właśnie tym to stanowi o urodzie. Jak zatem można oko pokreślić? Jeszcze do niedawna bardzo popularne były soczewki, które imitowały kocie oko, lub nadawały tęczówce niesłuchanego koloru. Obecnie rozwiązanie to wyszło z mody, ale same soczewki nadal pozostał w modzie, jako dobra alternatyw dla kobiet zmuszonych do noszenia okularów, w których nie czuje się dobrze lub nie mogą dobrać żadnych do swojej urody. Dodatkowo obecnie soczewki, nie tylko poprawiają wzrok, ale także dbają o zdrowie i kondycje oka, zabezpieczając się przed szkodliwym promieniowaniem i nawilżając je, dzięki czemu samo oko wygląda zdrowiej i co za tym idzie piękniej.

 


 

Źródła informacji:


 

Podsumowując:

Piękno to w dzisiejszych czasach naturalność, dlatego jeśli chcemy być piękne, wybierajmy takie rozwiązania, które podkreślają nasza naturalna urodę, a nie ją ukrywają.