Nie ma chyba kobiety, która by nie marzyła o tym by zostać matką, jednak nie ma się co oszukiwać. Macierzyństwo nie jest łatwe, szczególnie dla młodej matki, która dopiero zaczyna wcielać się w tę rolę i się w niej odnajdywać. A prawda jest taka, że życie matki zmienia się nie tylko wtedy kiedy dziecko przyjdzie na świat ale już w trakcie ciąży. O czym zatem warto wiedzieć i na co się przygotować zawczasu?

Nowe ciało, jak się odnaleźć i dobrze czuć? – elegancka bielizna ciążowa, sukienki

CiążaPierwszym z efektów nadchodzącego macierzyństwa jaki kobieta odczuje będą zmiany w jej ciele. Odczuwalne będzie to zwłaszcza w późniejszych etapach ciąży, gdzie brzuch będzie już naprawdę sporych rozmiarów, a biust będzie mocno nabrzmiały. Dodatkowo burza hormonów, która targa kobietą sprawia, że w pewnym momencie zaczyna ona źle się czuć we własnym ciele, co pogarsza jej nastrój i samopoczucie. Dlatego już zawczasu pogódźmy się z zmianami jakie na nas czekają, bo kobieta w ciąży wcale nie musi wyglądać źle. Wręcz przeciwnie jeśli odpowiednio zadba o swoja garderobę może wyglądać naprawdę pięknie. Konieczna jest jednak bardzo duża zmiana garderoby, która musi być zarazem wygodna jak i elegancka, i o tym zwykle się zapomina, bo kobiety w ciąży zwykle skupiają się tylko na wygodzie, pomijając walor wizualny. A w dzisiejszych czasach, żeby ładnie się ubrać i to nawet w zaawansowanej ciąży możliwości jest wiele. Jest naprawdę dużo sklepów, które w swojej ofercie posiadają sexowną bieliznę ciążową, piękne i eleganckie sukienki czy dopasowane spodnie. Warto o tym pamiętać, by się nie okazało, że skończymy w rozciągniętym dresie męża, mając beznadziejne samopoczucie i nie akceptując siebie. Taka drobna zmiana zdecydowanie pomoże nam z radosnym nastrojem przejść przez ciąże.

Praktyczne macierzyństwo – stanik dla matek karmiących, chusta do noszenia dziecka

Biustonosz dla matki karmiącejKiedy dziecko przyjdzie na świat wcale nie robi się łatwiej, opieka nad nasza pociechą jest bardzo czasochłonna i męcząca nie ma co tego ukrywać. Dlatego młoda matka powinna nie tylko się na to przygotować, ale także zawczasu zaopatrzyć się w rozwiązania, które jej życie ułatwią. W pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiednią garderobę. Karmienie malucha o rożnych porach dnia i nocy może być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli jest to w jakimś miejscu publicznym może się to okazać dość krepujące, dlatego warto wybrać biustonosz dla karmiącej jak i odpowiedni top czy koszule, która ułatwi nam szybkie i dyskretne karmienie. Zakupu takich akcesoriów dokonuje się zwykle w ostatnim miesiąc ciąży, jednak zwłaszcza przy wyborze biustonosza trzeba wziąć pod uwagę to, że po porodzie gdy rozpocznie się laktacja, biust powiększy się około 25%, a natomiast obwód pod biustem się zmniejszy. Drugim rozwiązaniem o którym zawczasu warto pomyśleć jest chusta, raz, że udowodnione jest, że noszenie dziecka w chuście korzystnie wpływa na jego rozwój, dwa że tym sposobem, młoda matka, będzie mogła jednocześnie mieć dziecko przy sobie i go pilnować i zajmować się domowymi obowiązkami.

Wyprawka dla dziecka – zabawki fisher price, artykułu higieniczne dla dzieci

Zabawka dla dzieckaNajbardziej oczywistym aspektem, jeśli chodzi o przygotowanie się do rodzicielstwa jest zadbanie o potrzeby nowo narodzonego dziecka. Rodzice, bo to nie dotyczy tylko matek, już w czwartym czy piątym miesiącu ciąży potrafią zajmować się urządzaniem pokoju dla dziecka, kupnem zabawek i to najbardziej rozmaitych, czy też kompletowaniem bielizny dziecięcej. Jednak warto w tym względzie zachować umiar a w zamian miliona zabawek i ubranek kupić kilka, ale tych które cechują się wysoka jakością wykonania, dzięki czemu będą one bezpieczne dla naszego dziecka. Jeśli chodzi o zabawki to warto wybrać na przykład te, które wspierają:

  • rozwój dziecka,
  • rozwój koordynacji ręka-oko,
  • rozwój procesów myślowych.

Warto wybierać także te, które poprzez swoja kolorystykę czy też fakturę stymulują zmysły dziecka. W przypadku ubranek dla dzieci, a zwłaszcza bielizny dziecięcej wybierajmy tylko te wykonany z naturalnych materiałów jak czysta bawełna. Unikać na to zależy wełny, bo ma ona silne właściwości podrażniające, a biorąc pod uwagę jak wiele dzieci teraz cierpi na alergie, to nie ma co ryzykować.


 

Informacje zostały zaczerpnięte z następujących źródeł:


 

Podsumowując:

Na przyszłą młodą matkę trzeba wiele wyzwań, dlatego warto możliwe najlepiej się do nich przygotować i wiedzieć z czym przyjdzie nam się zmierzyć. Jeśli będziemy dobrze przygotowane to cały ten okres będzie dla nas szczęśliwy i zdecydowanie lżejszy.