Aranżacja wnętrza to proces, który powinien być dobrze przemyślany. Dzięki niemu bowiem wykreujemy pomieszczenie, na które będziemy patrzeć codziennie, pracować w nim lub wypoczywać. Z tego względu warto przemyśleć, jaki styl nam odpowiada i właśnie w takim klimacie urządzić swój dom.

Styl kolonialny w wyposażeniu wnętrz

 

Meble indyjskie
Meble indyjskie

Przykładem może być modny obecnie, niecodzienny i oryginalny styl kolonialny. Do jego stworzenia używa się między innymi mebli indyjskich. Meble indyjskie i ich cechy. Oczywiście można sprowadzić swoje wymarzone meble prosto z Indii, jednakże koszt takiego przedsięwzięcia jest dość wysoki. Z tego względu wiele osób decyzje się na sprzęty stylizowane na meble indyjskie, cechujące się taka samą nietuzinkowością i klimatem, jak gdyby faktycznie przyjechały z dalekich krain. Mogą one nie mieć jednak takiej samej trwałości i jakości jak prawdziwe sprzęty indyjskie. Oczywiście wybór pomiędzy tymi dwiema opcjami zależy już tylko i wyłącznie od osobistych preferencji i zasobności portfela, ale warto postawić na oryginalny wyrób. Główne cechy prawdziwych mebli kolonialnych to: – bogate wzornictwo – niesamowita trwałość – orientalny styl – najlepsze materiały wykorzystane do ich produkcji.

Czym wyróżniają się meble kolonialne?

Meble kolonialne
Meble kolonialne

Po pierwsze meble kolonialne wyróżnia różnorodność. Można wśród nich znaleźć zarówno niewielkie sprzęty, jak i ciężkie elementy o dużych gabarytach. Meble indyjskie mają solidną i ciężką formę, dzięki czemu wyglądają naprawdę porządnie. Nawet bardzo wybrednych w kwestiach aranżacyjnych, zadowoli różnorodna kolorystyka drewna, nie tylko w odcieniach naturalnych, ale i pobielanych czy kolorze czarnym. Ponadto meble z drewna egzotycznego są niezwykle trwałe, nie rozsychają się, ponieważ produkowane są często z drewna drzew pustynnych. Te lite, wspaniałe meble są bardzo ciężkie. Ich waga dochodzi do 300 kg. Do wykonania komód czy szaf wykorzystywane jest jedynie drewno najlepszej jakości. Jak pielęgnować meble kolonialne? By pięknie wyglądały przez wiele lat, meble orientalne pielęgnujemy z pomocą delikatnego mleczka z dodatkiem wosku. Nie wolno używać agresywnych detergentów właśnie ze względu na woskowane powierzchnie. Jeżeli na mebel cokolwiek się rozleje, wystarczy zetrzeć szmatką do sucha. Nie pojawią się z pewnością żadne wybrzuszenia i inne skazy, ponieważ wosk zabezpiecza przed działaniem wody. Na przykład drewno tekowe jest całkowicie wodoodporne. Wykorzystywano je do robienia kutrów. Także w naszym domu mamy więc zapewnioną ich trwałość na wiele lat. Przy dobrej pielęgnacji i dbałości z pewnością będziemy mogli je przekazać nawet kolejnemu pokoleniu. Meble z drewna egzotycznego oraz dodatki tworzące styl kolonialny. Meble kolonialne harmonizują z dodatkami i ozdobami w tym samym stylu. W pomieszczeniu warto więc dodatkowo umieścić na przykład duży egzotyczny kwiat doniczkowy lub nawet całą ich kolekcję.

Dekoracja wnętrz

Dekoracja wnętrz
Dekoracja wnętrz

W sprzedaży mamy także piękne detale dekoracyjne jak figury zwierząt czy ptaków, również z drewna egzotycznego. Do tego doskonale będą pasowały wazony czy świecie w odcieniach beżu i brązu. Na podłodze można położyć bambusową matę, zaś kanapę przyozdobić kolorową narzutą lub orientalnymi poduszkami. Całość będzie stanowiła naprawdę spójne klimatycznie wnętrze, które zachwyci gości. Także domownicy będą się w nim dobrze czuć. Kolory, takie jak oranż, odcienie brązu i czerwieni sprzyjają odpoczynkowi i relaksowi. We własnym domu możemy więc poczuć się jak na egzotycznej wycieczce. Gdzie kupić meble kolonialne. Warto postawić na sprawdzone sklepy, cieszące się dobrą opinia klientów. Rad w tym temacie można szukać w sieci na przykład na forach poświęconych aranżacji wnętrz lub tematycznych, dotyczących orientu.

Gdzie szukać większej ilości informacji na temat wyposażenia wnętrz?

Czym się wyróżniają meble indyjskie i kolonialne?

  • Piękny egzotyczny styl,
  • Wykorzystanie wysokiej klasy materiałów,
  • Niestety, wysoką ceną,
  • Wyraźnym wzornictwem

Jeżeli kupujemy w sklepie internetowym, warto poprosić sprzedawcę o oryginalne zdjęcia dobrej jakości. Jeżeli to możliwe, wybierzmy sklep, w którym można zamówić dodatkową usługę wniesienia mebli, ponieważ, jak już wspomniano są one bardzo ciężkie. W innym wypadku, należy zebrać przynajmniej kilka osób do pomocy we zniesieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *