Szkło znajduje coraz szersze zastosowanie w wystroju wnętrz. Istnieje ogromna ilość sposobów na wykorzystanie tego materiału, który zawsze prezentuje się w bardzo efektowny sposób. Szkło można również z powodzeniem wykorzystać w kuchni.

 

kitchen-563548_640Szkło wykończeniowe

Szklane elementy wykończenia w kuchni mają wiele zalet. Przede wszystkim szkło to rozwiązanie odporne na działanie wilgoci i wysokiej temperatury, dlatego będzie bardzo wytrzymałe. Jednocześnie szklana powierzchnia jest gładka, dlatego bez trudu można usunąć z niej różne zabrudzenia powstające w czasie przygotowywania posiłków. Nie wymaga stosowania żadnych specjalnych środków czyszczących lub zabezpieczających przed uszkodzeniami. Jednocześnie w kuchni można zastosować szkło dekoracyjne. Takie rozwiązanie to doskonały sposób na stworzenie ciekawego, niepowtarzalnego wnętrza.

 

reichstag-4148_640Panele szklane

Panele szklane można wykorzystać przede wszystkim na ścianie, gdzie doskonale zastąpią tradycyjne płytki ceramiczne nad kuchennym blatem. W tym celu można zastosować różne rozwiązania. Najprostszym jest wykorzystanie przejrzystego szkła oraz fototapety. Można również poszukać ciekawych produktów, takich jak szkło lacobel, które z jednej strony pokrywa się warstwą lakieru. Takie panele charakteryzują się pięknym połyskiem oraz bardzo dużą trwałością.

 

glass-473758_640Szkło na zamówienie

Osoby zainteresowane oryginalnymi rozwiązaniami mogą poszukać technologii, które pozwalają na przygotowanie szklanych elementów na indywidualne zamówienie. Może być to na przykład grafika na szkle. Można ją wykorzystać jako wykończenie ścian, ale także jako część mebli kuchennych. Jest to prosty sposób na stworzenie oryginalnego, niepowtarzalnego wystroju wnętrza. Takiego efektu nie można na pewno osiągnąć przy pomocy standardowych mebli, które są dostępne w sklepach. Wykonanie grafiki daje praktycznie nieograniczone możliwości wyboru obrazów oraz kolorystyki, dlatego cała aranżacja wnętrza będzie zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach.

 

kitchen-347315_640Zabudowy szklane

Ciekawym rozwiązaniem, które może przydać się również w kuchni, są zabudowy szklane. Taki sposób podziału przestrzeni w domu lub mieszkaniu ma kilka zalet. Przede wszystkim w przeciwieństwie do typowych ścianek działowych nie zatrzymuje światła, ale pozwala na wydzielenie przestrzeni. Wykorzystanie szklanej zabudowy nada wnętrzom bardzo nowoczesny i elegancki charakter.

Urządzając kuchnię warto pamiętać, że bez problemu można połączyć różne rodzaje szkła w jednym miejscu. Pozwoli to na stworzenie naprawdę ciekawych rezultatów. Jednocześnie szkło będzie się dobrze komponować z praktycznie każdym innymi materiałem, który może być wykorzystane w kuchni, np. drewnem lub metalem. Sprawdzi się doskonale w nowoczesnej aranżacji w połączeniu ze stalą nierdzewną lub w bardziej klasycznej kuchni z drewnianymi meblami.

Wybierając szkło do kuchni trzeba pamiętać o tym, że powinno być to szkło bezpieczne, czyli hartowane. Szkło jest zawsze narażone na stłuczenie. Hartowanie sprawia, że tafla nie rozpadnie się na ostre, niebezpieczne kawałki.

 


 

szkłoŹródła:

 


 

angel-233858_640Podsumowanie

Szkło cieszy się sporą popularnością i jest coraz częściej wykorzystywane do wykończenia wnętrz. Warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie zwłaszcza przy tworzeniu aranżacji kuchni, ponieważ nada to temu pomieszczeniu dużo bardziej nowoczesny, elegancki wygląd. Jednocześnie szkło będzie trwałe i zniesie bez problemu dużą wilgotność oraz wysokie temperatury, które zazwyczaj panują w kuchni. Z tego powodu wykorzystanie szkła w wykończeniu tego wnętrza jest rozwiązaniem wartym uwagi, zwłaszcza że wybór dostępnych produktów jest bardzo duży.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *