Trudno sobie wyobrazić świat w którym aktualnie żyjemy bez tak ważnego środka lokomocji jakim jest samochód. Dla wielu osób jest podstawową i niezbędną formą transportu pozwalającą na dojazd do pracy czy podróż w delegację służbową .

Zdarza się również tak ,że czasem sam w sobie stanowi narzędzie pracy a za przykład mogą posłużyć firmy przewozowe,kurierskie czy szerzej rozumiany obszar logistyczny. Oczywiście to tylko nieliczne z zastosowań tego jakże popularnego pojazdu silnikowego zwanego samochodem. Niestety o większość przedmiotów i rzeczy które użytkujemy na co dzień trzeba odpowiednio zadbać tak by wystarczyły nam na długie lata. Samochód w tym przypadku nie jest wyjątkiem i sama wymiana paliwa nie wystarczy by pojazd funkcjonował w pełni swoich możliwości oraz posiadał zadbany, estetyczny wygląd.

car-49278_640DOBRY STAN TECHNICZNY POJAZDU – GWARANCJA WIĘKSZEGO KOMFORTU JAZDY ORAZ BEZPIECZEŃSTWA

Wielu kierowców uważa ,że lepiej jest dmuchać na zimne dbając o prawidłowy stan techniczny już zawczasu. Niektóre elementy oczywiście można próbować sprawdzić samemu co często wymaga posiadania odpowiednich narzędzi ,wiedzy ,umiejętności jak i miejsca które nadawałoby się do przeprowadzenia tego rodzaju czynności. Już nawet wtedy samodzielna naprawa czy zdiagnozowanie problemu mogą okazać się kłopotliwe. Tu naprzeciw wychodzą przedsiębiorstwa oraz firmy które koncentrują swoją działalność na produkcji wysokiej klasy narzędzi specjalistycznych do wszelkiego rodzaju napraw samochodowych. Narzędzia te by w stu procentach spełniały swoje zadanie powinny być wykonane z jak najwyższej jakości stopów żelaza dla przedłużenia żywotności oraz funkcjonalności. Dla amatorów motoryzacji najmniej czasochłonną i najpewniejszą metodą jest zawiezienie pojazdu na wyspecjalizowane w tej dziedzinie stacje diagnostyczne lub serwisy naprawcze. Tych jest naprawdę wiele i prócz kompleksowych usług naprawczych niektóre serwisy specjalizują się tylko w wybranych przez siebie rzeczach jak np. diagnostyka, naprawy silnika, blacharstwo czy lakiernictwo. Mnogość zakresu działań w motoryzacji jest na tyle obszerna ,że trudno dziwić się takiemu występowaniu bardziej ukierunkowanych punktów naprawczych na rynku.

auto-377066_640SAMOCHÓD – DRUGI DOM

Jednak co w przypadku gdy problemem okaże się nie popsuta część a porysowany lakier,lekkie wgniecenie karoserii czy pobrudzona tapicerka….?

Nie raz słyszało się z czyjś ust „samochód to mój drugi dom”. I trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić ponieważ niektóre wykonywane zawody niejednokrotnie zmuszają człowieka do spędzenia połowy życia w samochodzie. Z drugiej zaś strony istnieje grupa ludzi która ponad wszystko ceni sobie walory estetyczne pojazdu ,zapaleńcy motoryzacji którzy samochód nazywają swoim drugim domem z czystego zamiłowania do tej tematyki. Wiadomym faktem jest to ,że większość osób w swoim domu chce mieć jak najschludniej i najładniej. I tak jest też w przypadku samochodów.

 


 

 

beetle-155267_640Źródła informacji:

 


 

 

paintwork-349865_640Auto detailing

Od pewnego czasu w życie weszły takie terminy jak Auto Detailing oraz Smart Repair które są odpowiedzą na wszelkie drobne i średnie mankamenty estetyczne naszego samochodu. Termin Smart Repair jest skrótem od Small and Medium Area Technologies i określa metodę szybkich i efektywnych napraw estetycznych pojazdu takich jak np.

  • uszkodzona tapicerka ,
  • wypełnianie zarysowań na lakierze bez konieczności malowania,
  • naprawę felg.

Auto Detailing natomiast kompleksowo zajmuje się takimi rzeczami jak oczyszczanie karoserii,polerownie,woskowanie,
impregnacja tapicerki oraz innymi zabiegami poprawiającymi wygląd wewnątrz i zewnątrz samochodu przy pomocy specjalnych preparatów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *