Praktycznie każdy człowiek od czasu do czasu potrzebuje odmienić swój wizerunek zmieniając fryzurę na nową czy po prostu najzwyczajniej w świecie przystrzyc starą odświeżając tym samym swój wygląd. Podczas gdy wyobraźnia w stosunku do kreacji oraz stylizacji fryzur u człowieka jest praktycznie nieograniczona tak często zapomina się o najbardziej futrzastych członkach rodziny jakimi są nasze psy i koty.

papillon-274183_640Kolejnym powodem może też być brak wolnego czasu który można by poświęcić na odświeżenie wyglądu naszego zwierzaka. Zabiegami strzyżenia zwierząt zajmują się specjalnie wyszkoleni do tego fryzjerzy zwani groomerami. Tak zwani psi fryzjerzy stają się pełnoprawnymi groomerami dopiero po odbyciu specjalnych kursów które uczą prawidłowych technik przycinania,stylizacji oraz dopasowania odpowiednich fryzur do danych ras,mody czy nawet specjalnych życzeń właściciela. Fryzjerzy dla zwierząt nie tylko znają się na tym jak ostrzyc daną rasę ale także znają techniki minimalizujące poziom stresu u zwierzęcia. Nawet najspokojniejszy pies czy kot może okazać się bardzo nerwowy podczas zabiegu stylizacji fryzury a odpowiednie techniki wraz z cierpliwością mogą okazać się zbawiennie podczas całego procesu obcinania. Istnieją specjalnie dedykowane salony urody dla zwierząt gdzie można przyprowadzić swojego swojego pupila i odświeżyć jego wizerunek.

Strzyżenie FCI

Dla większości ras występuje szeroko przyjęty wzór strzyżenia zwany standardem FCI który zawiera szczegółowy opis cech danej rasy włącznie z naszkicowaniem temperamentu psa czy kota .Przede wszystkim jednak Standard FCI zawiera wytyczne co do powszechnie obowiązujących fryzur dla naszych pupilów. Wzorce FCI ustalają kraje członkowskie w których owa rasa występuje lub komisja standardów FCI nadając każdemu wzorcowi unikatowy numer. Nawet samo strzyżenie według tych wzorców niesie za sobą wiele rozmaitych czynności które poprawią wygląd zwierzęcia.

dog-589002_640Począwszy od najbardziej podstawowych zadań takich jak:

  • strzyżenie maszynką,
  • rozczesywanie,
  • modelowanie sierści a kończąc nawet na trymowaniu gdzie usuwa się martwą sierść,
  • kąpieli w szamponach i odżywkach do włosów
  • innych specjalistycznych kosmetykach przeznaczonych dla zwierząt.

dog-403020_640Salony urody dla zwierząt – nie tylko strzyżenie.

Obecnie salony groomerskie urody często oferują dużo szerszy zakres usług niż samo strzyżenie fryzur czy modelowanie sierści. Wiele ras potrzebuje dodatkowych zabiegów by w pełni cieszyły się zdrowiem. Niektórym rasom np. należy wyskubywać włosy z uszu co jest rzeczą wymagającą odpowiednich umiejętności przez co zalecana jest wizyta u profesjonalisty. W ofercie salonu urody dla zwierząt często można się spotkać z możliwością przeprowadzenia kontroli stanu nosa i oczu oraz zakupić przeznaczone do tego specjalne płyny oczyszczające. Jednak to nie koniec zakresu działalności groomerów. Nawet najczystszy i najbardziej zadbany pies czy kot w trakcie zabaw na podwórku lub podczas kontaktu z innymi zwierzętami może nabawić się insektów. Kolejna rzeczą jaką można znaleźć w ofercie takich salonów jest usługa usuwania tychże insektów.

 


 

 

puppy-32025_640Źródła artykułu:

 


 

 

swiss-shepherd-dog-354536_640Zwierzęce salony urody oferują zestaw kompleksowych zabiegów dla psów i kotów zarówno w sferze wyglądu jak i higieny zwierzęcia. Dzięki nim pupil może czuć się zdrowiej i bardziej komfortowo poprzez przeprowadzane zabiegi higieniczne a właściciel być jeszcze bardziej usatysfakcjonowany z wyglądu swojego pupila.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *