„Oświetlenie LED to w tej chwili przyszłość na rynku żarówek. Z początku stosowane było w aparatach fotograficznych, na diodach urządzeń elektronicznych, w raczej nie rzucającym się w oczy miejscu. Szybko jednak okazało się, że gdyby zwiększyć ich moc, to mamy do dyspozycji wiele korzyści. Przede wszystkim zaś czołową z nich jest zaoszczędzenie pieniędzy. Lampy Led nie przepalają się tak prędko jak zwykłe żarówki, ani nie robią tego nagle. Po prostu stopniowo gasną, dlatego nikt nie jest skazany na świeczkę. Żywotność żarówek LED jest także znacznie dłuższa. Cechują się dużą wytrzymałością.

 

led-252073_640Oświetlenie tego typu sprzedawane jest jako

  • gotowa lampa LED,
  • żarówki,
  • taśmy,
  • różnorakich modułów.

Stwarza to wiele nowych możliwości modulacji natężenia oświetlenia oraz gry nim. Dzieje się tak również ze względu na szerokie możliwości manipulowania kątem oświetlenia. Światło może być ponadto różnokolorowe bez konieczności stosowania filtrów.

 

ledyTaśma LED – informacje

Taśma LED to zestaw kilku diod, które można przykleić w dowolnym miejscu, jako dekorację a przy okazji funkcjonalny i nowoczesny design. Regały biurowe, szafy, schody, kafelki to miejsca, które często skazane są na pogrążenie w ciemności. Przeszkadza to gdy wczesnym rankiem po ciemku szykujemy się do pracy, albo wracamy nocą do domu. Potknięcie się na schodach może spowodować przykry wypadek. Z drugiej strony nikomu nie chce się montować dodatkowego oświetlenia, ponieważ wymaga to wysiłku, często cięcia mebla, użycia wiertarki, wkrętarki i innych narzędzi. Nie każdy ma o tym pojęcie, jak również czas, by to zrobić.

Taśmy LED są tutaj doskonałym rozwiązaniem. Wystarczy przykleić je do płaskiej powierzchni za pomocą specjalnego paska pokrytego klejem. Następnie należy podłączyć taśmę do prądu za pomocą przedłużki. W ten prosty sposób możliwe jest cieszenie się oświetleniem, które nie będzie zbyt intensywne, ale za to wystarczające by z łatwością wszystko zobaczyć. Na przykład w łazience, gdzie potrzebne jest czasem dobre oświetlenie, które dadzą lampy LED o większej mocy, a czasem przydaje się coś co pomoże w długim relaksie w wannie. Taśma LED 12V ma również dodatkową zaletę. Łatwo można nią manipulować i dopasowywać do każdej szerokości. Dzieje się tak ponieważ z łatwością daje się rozcinać, a długość standardowa jednego paska to trzy metry.

 

LED jako dekoracja

Zastosowanie oświetlenia LED w postaci taśm to świetny sposób na udekorowanie pomieszczenia. Dzięki temu nabiera ono blasku. Użytkownik może podkreślić pewne szczegóły na przykład na półce ściennej lub na biurku, jednocześnie odwracając uwagę od mniej pożądanych elementów. Pokoje nabierają zupełnie nowego wyglądu za pomocą tego prostego triku.

 


 

ledWięcej informacji:

 


 

żarówki ledTaśmy LED stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem, jednak przed ich zakupem należy pamiętać o kilku rzeczach. Kupując diody kierujemy się najczęściej ich mocą. Jaśniejsze lampki powinny być tam gdzie pełnić będą funkcję użytkową, na przykład na stopniach schodów lub w szafie, na tarasie lub przy wejściu do domu. Mniejszą moc wybieramy dla miejsc gdzie zależy nam na tym, aby diody pełniły funkcję przede wszystkim estetyczną. Przy tym wszystkim warto pamiętać, że im większa moc, tym większy pobór energii. Niewielu z nas zawraca sobie głowę standardami CE i ROHS. Powinno to mieć ważny wpływ, ponieważ lampy gorszej jakości bywają również tymi, które świecą krócej, podczas gdy mogłyby pozostać nienaruszone na swoim miejscu przez całe lata.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *