Czy wiesz, że nie tylko samymi meblami udekorujesz swoje wnętrze? Wielu klientów dopiero teraz zaczyna doceniać wagę dobrze dobranego oświetlenia do swoich mieszkań i domów. A przecież lampy, niezależnie od ich formy (wiszące lub stojące, światło punktowe lub główne w pomieszczeniu) tworzą coś, czego nie da się zastąpić: klimat, kolorystykę, a także wpływają na odczucie bardziej „ciepłego” lub „chłodnego” wnętrza w zależności od swojego kształtu, rodzaju żarówek i materiału, z jakiego są wykonane. To tylko podstawowe cechy różniące lampy występujące w każdym domu, a ile mogą zmienić w otoczeniu, i to zaledwie dzięki drobnej zmianie wprowadzanej w znaną przestrzeń. Dlatego niniejszy artykuł ma na celu przekonanie czytelników, że dobre oświetlenie może zdziałać w mieszkaniu więcej niż najlepiej dobrane, designerskie meble z drogiego salonu.

 

domCeny oświetlenia domowego…

…wahają się od naprawdę niewielkich kwot za ciekawe w formie lampy w niedrogich sklepach, aż po duże sumy charakterystyczne dla znanych projektantów i salonów profesjonalnego oświetlenia w high-endowym stylu. Jednak na dobrze wyglądające, nowoczesne i dobre jakościowo nowoczesne lampy sufitowe (jest to podstawowy typ oświetlenia poszukiwanego do większości urządzanych mieszkań) można trafić naprawdę wszędzie i szukając należy nastawić się na to, że czasami system oświetleniowy najwyższej klasy można znaleźć i w takim niespodziewanym miejscu, jak oświetlenie outlet. Trzeba tylko dobrze poszukać.

 

lampa ozdobanaŚwietle dekoracje wnętrz – już nie trend, a stała tendencja:

Oszałamiająca dekoracja domu za pomocą świateł staje się coraz popularniejsza. Ma również tę przewagę nad dekoracjami tradycyjnymi, że można niewielkim kosztem zmienić nie do poznania wygląd poszczególnych pomieszczeń, wystarczy jedynie zaopatrzyć się w interaktywne światła dające możliwość sterowania ciepłem i kolorystyką oświetlenia.

Nowoczesne lampy na sufit znanych firm dają już taką możliwość: czyli oprócz ciekawego designu charakterystycznego dla lamp „na czasie”, otrzymujesz również możliwość sterowania dekoracją świetlną domu. Czasami oświetlenie górne i boczne-punktowe może być też wykonane z systemu świateł LED, które są już całkiem elastyczne, jeśli chodzi o możliwości dopasowywania wariantów świecenia do warunków wewnątrz i oczekiwań.

 

ledWięcej o oświetleniu sufitowym LED:

Decydując się na taki typ oświetlenia sufitowego, należy przeprowadzić konsultację ze specjalistami dekoracji mogącymi pomóc nam w dobraniu odpowiednich towarzyszących świateł bocznych. Zaletą tego rodzaju lamp jest (oprócz dużych możliwości dekoratorskich, ponieważ granicą jest tutaj chyba jedynie nasza – i dekoratora – fantazja) wysoka energooszczędność i bezawaryjność sprzętu, a także całkowite bezpieczeństwo instalowanego systemu.

Szeroki wybór lamp sufitowych klasycznych i nowoczesnych w każdym sklepie. Wybór jest wielki dla każdego rodzaju wnętrza:
To całkowity mit, że górne oświetlenie sufitowe jest nudne i nie można się już po nim spodziewać żadnej rewelacji, wprost przeciwnie! Najlepsi projektanci przestrzeni i styliści wnętrz polecają zapoznawanie się z ofertą nawet niewielkich salonów wnętrzarskich w poszukiwaniu ciekawych nowoczesnych trendów.

Młodzi projektanci lamp stawiają na funkcjonalny i pasujący do wielu prostych wnętrz minimalizm, lub zabawę formą i klasycznymi konwencjami estetyki, co sprawia, że ich projekty odnajdują się dobrze (i doskonale rozświetlają) każdego rodzaju wnętrza:

  • biura,
  • lofty,
  • eklektycznie urządzone domy prywatne
  • stylowe pracownie.

Często modele lamp sufitowych inspirowane klasycznymi epokami (np. renesansowo-rokokowe kształty) pasują, jak na ironię, do pomieszczeń bardziej nowoczesnych i na odwrót.

 


 

lampkaWięcej informacji:

 


 

elektrykJak znaleźć specjalistę od oświetlenia?

Tego rodzaju fachowiec powinien doradzić Ci nie tylko od strony praktycznej (polecić salony lamp i sprawdzić możliwości Twojej instalacji), ale także posiadać odpowiednie estetyczne wyczucie i doświadczenie w świetlnej dekoracji przestrzeni. Dobrze jest wynająć specjalnego dekoratora świetlnego, który łączy te umiejętności i pasjonuje się dopasowywaniem najdziwniejszych nawet pomysłów oświetleniowych do panujących w konkretnym pomieszczeniu warunków. Jednak najczęściej wystarczy zatrudnić specjalistę-dekoratora wnętrz lub… zdać się na własną intuicję. Wielu klientów specjalistycznych sklepów z oświetleniem ufa swojemu wyczuciu dekoracji i osiąga ciekawe efekty. W końcu wrażenie przyjaznej przestrzeni kreujemy dla własnego dobrego samopoczucia i relaksu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *